in

Kargolar pazar günü çalışıyor mu?

Tam kapanda dönemi sürecince çalışmasını sürdüren kargolar, normal düzene geçmeye başladığımızda ise yine eskisi gibi faaliyetlerini sürdürecek. Peki kargolar pazar günü çalışıyor mı? Kargolar hasta sonu açık mı? Kargolar hafta sonu teslimat yapıyor mu? İşte ayrıntılar…

Kargo şirketleriyle ilgili merak edilen noktaların başında hafta sonu ve özellikle de pazar günü çalışıp çalışmadıkları geliyor. Tam kapanma döneminde yoğun bir tempoda çalışmalarını sürdüren kargo şirketleri, şu sıra nefes almadan çalışıyor. Peki kargolar pazar günü çalışıyor mu? Kargolar hafta sonu dağıtım yapıyor mu? İşte merak edilen noktalar…

Kargo şirketlerine bağlı olarak çalışma saatleri de değişiklik gösteriyor. Öyle ki PTT kargo çalışma saatleri söz konusu olduğunda hafta içi her gün sabah 08:30 – 17:00’a kadar (öğle arası hariç) hizmet verdiği görülüyor. Ancak hafta sonu söz konusu olduğunda cumartesi ve pazar hizmet vermiyor. PTT Kargo genel müdürlükleri ise farklı olarak hafta içi günler dışında sadece cumartesi günü hizmet veriyor. Pazar günü ise çalışmıyor.

Ancak bazı kargo şirketleri hafta sonu da hizmet verebiliyor. Örneğin bir alış veriş sitesinden ürün satın aldığınızda hafta sonu tarafınıza teslimat yapıldığını görebilirsiniz. Bu durum sizi şaşırtmasın, çünkü bazı kargo şirketleri hafta sonu da kuryelerini vatandaşlara yönlendirmeyi sürdürüyor.

Şimdi isterseniz önde gelen kargo şirketlerinin çalışma saatlerine yakından bakalım:

MNG Kargo çalışma saatleri

Türkiye’nin önde gelen kargo şirketlerinden biri olan MNG Kargo, pazar günleri çalışmıyor. Ancak Cumartesi günleri 08:30 – 14:00 arası hizmet vermeyi sürdürüyor.

Yurtiçi Kargo çalışma saatleri

Yurtiçi Kargo da bir başka büyük kargo şirketi. MNG Kargo ile paralel bir çalışma sistemi var. Pazar günleri kapalı olan Yurtiçi Kargo, cumartesi günleri ise 09:00-13:00 saatleri arasında açık durumda. Ancak 13.00-17.00 saatleri arasında müşterilerin gönderilerinin kabulü ve teslimi sadece Yurtiçi Kargo şubelerinde yapılmaktadır.

Aras Kargo çalışma saatleri

Aras Kargo da pazar günleri hizmet vermiyor. Cumartesi günleri ise 09:30’dan 15:00’e kadar müşterilerine hizmet sunuyor.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yükleniyor...

0