in

Kuyumcular cumartesi günü çalışır mı? Kuyumcular cumartesi günü kaça kadar açık?

Geçtiğimiz sene beklenilenin oldukça altında satış rakamları elde eden kuyumcular, bu yıl düğün ve yaz sezonu ile birlikte canlanmaya başladı. Beraberinde kuyumcuların çalışma saatleri de merak konusu oldu. İşte cumartesi günü kuyumcular açık mı sorusunun cevabı… Kuyumcuların çalışma saatleri her il ve ilçemizde kuyumcular derneği tarafından belirlenir ve bu saatlere uymak durumundadırlar. Kuyumcular sabahları saat 09:00 itibaren işlerine başlayıp 19.00’da son verirler. Peki kuyumcular hafta sonu çalışır mı ? Kuyumcular resmi olarak cumartesi çalışır, ancak pazar günleri çalışmaz. Cumartesi günü standart saatte çalıştıklarını da belirtelim. Aynı zamanda Kuyumcular; Ramazan Bayramı (Şeker Bayramı) ve Kurban Bayramı gibi dini bayramlarda kapalı durumdadırlar. Ancak arefe günlerinde 1 Ocak, 1 Mayıs, 19 Mayıs, 23 Nisan, 29 Ekim, 30 Ağustos ve 15 Temmuz gibi resmi tatil günlerinde kuyumcular açık durumdadırlar.

Geçtiğimiz sene beklenilenin oldukça altında satış rakamları elde eden kuyumcular, bu yıl düğün ve yaz sezonu ile birlikte canlanmaya başladı. Beraberinde kuyumcuların çalışma saatleri de merak konusu oldu. İşte cumartesi günü kuyumcular açık mı sorusunun cevabı…

Kuyumcuların çalışma saatleri her il ve ilçemizde kuyumcular derneği tarafından belirlenir ve bu saatlere uymak durumundadırlar. Kuyumcular sabahları saat 09:00 itibaren işlerine başlayıp 19.00’da son verirler. Peki kuyumcular hafta sonu çalışır mı ? Kuyumcular resmi olarak cumartesi çalışır, ancak pazar günleri çalışmaz. Cumartesi günü standart saatte çalıştıklarını da belirtelim.

Aynı zamanda Kuyumcular; Ramazan Bayramı (Şeker Bayramı) ve Kurban Bayramı gibi dini bayramlarda kapalı durumdadırlar. Ancak arefe günlerinde 1 Ocak, 1 Mayıs, 19 Mayıs, 23 Nisan, 29 Ekim, 30 Ağustos ve 15 Temmuz gibi resmi tatil günlerinde kuyumcular açık durumdadırlar.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yükleniyor...

0