in

Merkez Bankası Başkanı Murat Çetinkaya neden görevden alındı?

Merkez Bankası Başkanı Murat Çetinkaya, cumhurbaşkanlığınca yayınlanan kararname ile görevinden alındı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuya açıklık getirirken, Çetinkaya ile aynı safta yer almadıklarının altını çizdi ve sözlerini şöyle sürdürdü: “Faiz düşerse enflasyon düşer dedik, gerekeni yapmadı”. MHP ile kurulan ittifakla ilgili görüşlerini de paylaşan Erdoğan, Cumhur İttifakının süreceğini belirtti. İstanbul seçimleriyle ilgili herkesin özeleştiri yapması gerektiğini savunan Erdoğan, tekrar gönüllere gireceklerini, daha çok çalışacaklarını kaydederken, İstanbul’un önemli olduğunu ama Türkiye’nin de İstanbul olmadığını belirtti.

Merkez Bankası Başkanı Murat Çetinkaya, cumhurbaşkanlığınca yayınlanan kararname ile görevinden alındı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuya açıklık getirirken, Çetinkaya ile aynı safta yer almadıklarının altını çizdi ve sözlerini şöyle sürdürdü:

“Faiz düşerse enflasyon düşer dedik, gerekeni yapmadı”.

MHP ile kurulan ittifakla ilgili görüşlerini de paylaşan Erdoğan, Cumhur İttifakının süreceğini belirtti. İstanbul seçimleriyle ilgili herkesin özeleştiri yapması gerektiğini savunan Erdoğan, tekrar gönüllere gireceklerini, daha çok çalışacaklarını kaydederken, İstanbul’un önemli olduğunu ama Türkiye’nin de İstanbul olmadığını belirtti.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yükleniyor...

0