in

Mum lekesi nasıl çıkar? Çok uğraşmadan mum lekesi çıkarma

Mum lekesinin oldukça zor çıktığı söylense de çeşitli yöntemlerle elbiselerinizi bu lekeden kurtarabilirsiniz. Örneğin mum lekesine diğer lekelerin aksine kuruduktan sonra müdahale edilmelidir. Gelin Mum lekesi çıkartma yöntemlerine hep beraber bakalım… Belirttiğimiz gibi ilk olarak lekenin kurumasını bekleyin, ardından üzerine buz torbası koyup sertleşmesini sağlayın. Daha sonra lekeyi kazımanız gerekiyor. Ancak bunu ucu sivri olan aletlerle değil de yumuşak başlı spatula aletiyle yapın. Beraberinde kazıdığınız lekenin altına ve üstüne olacak şekilde kağıt havlu veya kese kağıdı yerleştirin. Ardından giysinizi ütüleyin. Leke kağıt havluya veya kese kağıdına geçecektir. Mum lekesini temizlemeden önce bu durumlara dikkat edin: Mum lekesine ıslakken müdahele etmeyin. Lekeyi ütülerken tüm kalıntıların çıktığına emin olmalısınız. Bunun yanında mum lekesini tırnağınızla kazımayın. Kumaşın dokusuna zarar verecektir.

Mum lekesinin oldukça zor çıktığı söylense de çeşitli yöntemlerle elbiselerinizi bu lekeden kurtarabilirsiniz. Örneğin mum lekesine diğer lekelerin aksine kuruduktan sonra müdahale edilmelidir. Gelin Mum lekesi çıkartma yöntemlerine hep beraber bakalım…

Belirttiğimiz gibi ilk olarak lekenin kurumasını bekleyin, ardından üzerine buz torbası koyup sertleşmesini sağlayın. Daha sonra lekeyi kazımanız gerekiyor. Ancak bunu ucu sivri olan aletlerle değil de yumuşak başlı spatula aletiyle yapın. Beraberinde kazıdığınız lekenin altına ve üstüne olacak şekilde kağıt havlu veya kese kağıdı yerleştirin. Ardından giysinizi ütüleyin. Leke kağıt havluya veya kese kağıdına geçecektir.

Mum lekesini temizlemeden önce bu durumlara dikkat edin: Mum lekesine ıslakken müdahele etmeyin. Lekeyi ütülerken tüm kalıntıların çıktığına emin olmalısınız. Bunun yanında mum lekesini tırnağınızla kazımayın. Kumaşın dokusuna zarar verecektir.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yükleniyor...

0