in

Sinek öldürmek günah mı?

Özellikle yaz aylarında sivri sinekler oldukça çok insanları rahatsız ediyor. Birçok kişi bu hayvanları öldürmenin günah olup olmadığını merak ediyor. İslam dinine mensup olan insanlar internette sinek öldürmenin günah olup olmadığını internette araştırıyor. Peki sinek öldürmek günah mı?

Yaz aylarının en büyük sıkıntılarından birisi de şüphesiz eve giren sivri sinekler. Birçok insanı oldukça çok rahatsız eden bu hayvanları öldürmenin günah olup olmadığı birçok kişi tarafından merak ediliyor. Müslümanlık dinine göre yaşayan hiçbir canlıya zarar vermemek gerekiyor. Bütün canlıları Allah yarattığı için bu canlılara zarar vermek günah olarak sayılıyor.

Ancak bazı durumlarda değişebiliyor. Bu durumun değişebilmesi için bazı koşulların sağlanması gerek. Bu koşullardan ilki evde bulunan bu canlıları öldürmeden dışarı atıp atamadığınız. Yani öldürmeden dışarıya atabilmek gibi bir imkanınız varsa o canlıları öldürmemeniz gerekiyor. Ancak atamıyorsanız ve bu canlılar size zarar veriyorsa onları öldürmez caizdir, haram değildir. Dışarıda bulunan ve size zarar vermeyen hayvanları öldürmek ise kesinlikle günahtır.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yükleniyor...

0