in

Gündüz Gece Kürşat kimdir, nereli 

Son günlerde Gündüz Gece Kürşat kimdir, nereli soruları birçok kişi tarafından merak ediliyor. Kanal 7 ekranlarında Gündüz Gece programını sunan ve aynı zamanda müzik piyasasında da yer alan Gündüz Gece Kürşat kimdir, nereli sorularıyla araştırılıyor. Peki, Gündüz Gece Kürşat kimdir, nereli? İşte, Gündüz Gece Kürşat kimdir, nereli sorularının detaylı yanıtları… 

Gündüz Gece Kürşat kimdir, nereli sorularıyla birçok kişi tarafından merak ediliyor. Kanal 7’de Gündüz Gece programıyla ünlenen ve lakabını da yine aynı programdan alan Gündüz Gece Kürşat kimdir, nereli sorularıyla gündemdeki yerini aldı. Peki, Gündüz Gece Kürşat kimdir, nereli? İşte, Gündüz Gece Kürşat kimdir, nereli sorularının detaylı cevapları… 

Gündüz Gece Kürşat kimdir, nereli? 

2015 yılında Kanal 7’de ‘Gündüz Gece’ isimli gezi programıyla Gündüz Gece Kürşat lakabını alan, Kürşat Biçici Anadolu’yu karış karış gezerek türkülerini, manilerini, oyunlarını, yemekleri, düğünlerini ekrana taşıyordu. 

Türk Halk Müziği sanatçısı Kürşat Biçici 1974 yılında Ankara’da dünyaya gelmiştir. Özel Olgun İlköğretim, Ardahan Merkez Ortaokulu ve Nevşehir Hacı Bektaş Lisesi eğitiminden sonra İTÜ Türk Musikisi Devlet Konservatuvarı’nda Şan Bölümü ve Türk Halk Oyunları eğitimi almıştır. Usta sanatçının annesi emekli memur Fatoş Biçici, babası ise Ankara Radyosu sanatçılarından Tayfun Cuma Biçici’dir. Neredesin Firuze ve O Şimdi Asker isimli filmlerde rol alan sanatçı günümüzde ise sunucu olarak Kanal 7 ekranlarında Gündüz Gece isimli programı sunmaktadır. 

Kürşat Biçici anne tarafından aslen Kırşehir, baba tarafından ise aslen Nevşehirlidir. İlk müzik piyasasına 2002 yılında Leyla isimli albüm ile giriş yapmıştır. 2014 yılında İstanbul Bahçelievler’de Deniz Akdoğan ile evlenmiştir. 

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yükleniyor...

0