in

İntaniye neye bakar?

İntaniye nedir, neye bakar sorusunun yanıtı internette sıklıkla aranan konular arasında yer alıyor. Ateş, şiddetli baş ağrısı, kusma, ense sertliği, Kerning ve Brudzinski belirtileri, patolojik refleksler, nabızda diskordans, herpes labialis, konvülsyon, ileri dönemde göz dibi stazı, opüstotonus, şuur bulanıklığı ve koma. gibi bir çok sağlık sorunu intaniye bölümünün ilgi alanındadır.

Akut veya zamana yayılmış komplikasyonlarla birlikte gelişerek hayati risk oluşturabilen ciddi hastalık gruplarından biri enfeksiyon hastalıklarıdır. Bu hastalıkların tanı ve tedavi hizmetleri ile mikrobiyolojik laboratuvar çalışmaları Enfeksiyon Hastalıkları ve Mikrobiyoloji birimlerince yürütülmektedir. Enfeksiyon Hastalıkları ve Mikrobiyoloji’nin alanına giren pek çok hastalık türü bulunur. Hastanelerimizde bakteri, virüs ve parazit gibi mikroorganizmaların yol açtığı her türlü hastalığın tanı, tedavi ve takibi güncel bilgiler ışığında, uzman hekimler ve sağlık çalışanlarından oluşan multidisipliner ekipler tarafından titizlik ile yapılır.

Intaniye bölümü ne yapar?

İntaniye (Enfeksiyon Hastalıkları) uzmanı, hastanelerin ilgili departmanlarında; virüs, parazit, bakteri ya da mantar gibi mikroorganizmaların sebep olduğu hastalıkların tedavi ve tanısı ile ilgilenen uzman doktora verilen mesleki unvandır.

Intaniye bulaşıcı mı?

spesifik ve patojen bir mikroorganizmanın herhangi bir yoldan insan vücuduna girerek yaptığı genel ve lokal yerleşme sonucunda, kendileri veya toksinleri ile oluşturdukları patolojik belirtilerle tanımlanan ve uygun ve özel koşullarda insandan insana bulaşabilen hastalıklar grubudur.

Vücut neden sürekli iltihap üretir?

Enfeksiyonun meydana gelmesine pek çok sebep vardır. Enfeksiyon belli başlı bakteri ya da virüsler yoluyla ortaya çıkar. Hava ve su gibi çoğu ortamda bulunan mikroorganizmalar, vücuda bulaştığında hızlı bir şekilde çoğalır. Bu çoğalma sonucunda reaksiyon gösterdiğinde ise enfeksiyon meydana gelir.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yükleniyor...

0