in

Kilo nasıl alınır?

Sürekli yemek yiyen biri kilo alamayabilir, bunun en büyük nedeni kişinin yanlış besinleri tercih etmesidir. Genellikle sağlıksız yiyecekler tüketerek kilo alınabileceği düşünülse de bu doğru değildir. Kilo alma yöntemlerinin başında sağlıklı beslenme gelir. Zayıflık kötü görünmenin yanında sağlık açısından da çeşitli hastalıkları doğurabilir. Buna organlarda hasar meydana gelmesi, kalp ritim sorunu, kemik yoğunluğunda azalma, çocuklarda büyüme ve gelişme geriliği, adet düzensizliği, saç dökülmesi, kemik erimesi ve tırnaklarda kırılma gibi sağlık sorunları örnek gösterilebilir. Bu nedenle kişi ideal kilosuna ulaşmalıdır. Kilo almak zayıf bireyler için zor bir husus gibi gözükse de çeşitli yöntemlerle rahatlıkla kilo alabilirsiniz. Ancak bu süreçte dikkat etmeniz gereken birçok durum olacak. Günün en önemli öğünü kahvaltıdır. Kahvaltınızı doyurucu bir şekilde yapın. Hamur işi besinlere veda ederek zeytin, peynir, yumurta, yeşillik fıstık, ceviz ve yulaf gibi yiyeceklere yer verin. Kahvaltıdan sonraki öğünlerinizde mutlaka karbonhidrat, protein ve yağ bulundurun. Bunları makarna, pilav, et, tavuk, yeşillik, ceviz, fındık gibi besinlerle elde edebilirsiniz. Öğünlerinizi akşama sarkıtmamaya dikkat edin. Yediklerinizi sindirmek ve vücudunuzun yapılandırılması için hafif egzersizler yapabilirsiniz. Ara öğün olarak ceviz, fıstık, badem, fındık, gibi kuru yemiş türlerini tüketin. Eğer tatlıdan vazgeçemiyorsanız sık olmayacak şekilde sütlü tatlılar yiyebilirsiniz. Bununla beraber günde 8-9 saat uyumaya dikkat edin. Tüm bunları geride bırakırsak eğer aşırı derecede zayıflık sorununuz varsa bir diyetisyene görünmeyi unutmayın.

Sürekli yemek yiyen biri kilo alamayabilir, bunun en büyük nedeni kişinin yanlış besinleri tercih etmesidir. Genellikle sağlıksız yiyecekler tüketerek kilo alınabileceği düşünülse de bu doğru değildir. Kilo alma yöntemlerinin başında sağlıklı beslenme gelir.

Zayıflık kötü görünmenin yanında sağlık açısından da çeşitli hastalıkları doğurabilir. Buna organlarda hasar meydana gelmesi, kalp ritim sorunu, kemik yoğunluğunda azalma, çocuklarda büyüme ve gelişme geriliği, adet düzensizliği, saç dökülmesi, kemik erimesi ve tırnaklarda kırılma gibi sağlık sorunları örnek gösterilebilir. Bu nedenle kişi ideal kilosuna ulaşmalıdır.

Kilo almak zayıf bireyler için zor bir husus gibi gözükse de çeşitli yöntemlerle rahatlıkla kilo alabilirsiniz. Ancak bu süreçte dikkat etmeniz gereken birçok durum olacak. Günün en önemli öğünü kahvaltıdır. Kahvaltınızı doyurucu bir şekilde yapın. Hamur işi besinlere veda ederek zeytin, peynir, yumurta, yeşillik fıstık, ceviz ve yulaf gibi yiyeceklere yer verin.

Kahvaltıdan sonraki öğünlerinizde mutlaka karbonhidrat, protein ve yağ bulundurun. Bunları makarna, pilav, et, tavuk, yeşillik, ceviz, fındık gibi besinlerle elde edebilirsiniz. Öğünlerinizi akşama sarkıtmamaya dikkat edin. Yediklerinizi sindirmek ve vücudunuzun yapılandırılması için hafif egzersizler yapabilirsiniz.

Ara öğün olarak ceviz, fıstık, badem, fındık, gibi kuru yemiş türlerini tüketin. Eğer tatlıdan vazgeçemiyorsanız sık olmayacak şekilde sütlü tatlılar yiyebilirsiniz. Bununla beraber günde 8-9 saat uyumaya dikkat edin. Tüm bunları geride bırakırsak eğer aşırı derecede zayıflık sorununuz varsa bir diyetisyene görünmeyi unutmayın.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yükleniyor...

0