in

Öksürük için hangi doktora gidilir?

Öksürük ilk etapta fazla üzerinde durulmayan bir husus olsa da süreklilik gösterdiği vakitlerde doktora başvurulmalıdır. Bir insan öksürükle karşılaştığı sırada hangi doktora gitmeli sorusu merak edilen konulardandır. Öksürük, mukus veya yabancı tahriş edici maddeleri temizleyen ortak bir refleks eylemi olarak tanımlanabilir. Öksürüğün birçok nedeni olabilir. Buna örnek olarak ise grip, soğuk algınlığı, farenjit, bronşit, zatürre gösterilebilir. Belirttiğimiz hastalıklar kısa süreli öksürüğün nedenlerindendir. Uzun süreli öksürüklere ise sigara içmek, Burnun arkasından boğaza akan mukus, GERD, astım ve bazı ilaçlar neden olur. Birçok nedeni bulunan öksürük problemi içinse gitmeniz gereken doktorlar dahiliye ya da kulak burun boğazdır. Bazı durumlarda ise farklı polikliniklere yönlendirilebilirsiniz.

Öksürük ilk etapta fazla üzerinde durulmayan bir husus olsa da süreklilik gösterdiği vakitlerde doktora başvurulmalıdır. Bir insan öksürükle karşılaştığı sırada hangi doktora gitmeli sorusu merak edilen konulardandır.

Öksürük, mukus veya yabancı tahriş edici maddeleri temizleyen ortak bir refleks eylemi olarak tanımlanabilir. Öksürüğün birçok nedeni olabilir. Buna örnek olarak ise grip, soğuk algınlığı, farenjit, bronşit, zatürre gösterilebilir. Belirttiğimiz hastalıklar kısa süreli öksürüğün nedenlerindendir. Uzun süreli öksürüklere ise sigara içmek, Burnun arkasından boğaza akan mukus, GERD, astım ve bazı ilaçlar neden olur.

Birçok nedeni bulunan öksürük problemi içinse gitmeniz gereken doktorlar dahiliye ya da kulak burun boğazdır. Bazı durumlarda ise farklı polikliniklere yönlendirilebilirsiniz.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yükleniyor...

0