in

Formula 1 Bargeboard ne demek?

Formula 1 Bargeboard ne demek sorusu bugünlerde arama motorlarında çokça araştırılıyor. Formula1 sporuna karşı ilgili olanların merak ettiği bargeboard ne demek? Araçlarında daha hızlı olmasını incelemek adına internette bilgi toplamak isteyen vatandaşlar için Formula 1 Bargeboard ne demek? F1 Bargeboard ne için kullanılıyor? F1 bargeboard ne işe yarıyor? İşte, merak edilen bilgiler…

Son yıllarda araçlara yapılan takviyelerle birlikte daha hızlı ve kompakt bir model elde eden takımların kullandığı bargeboard ne demek sorusuyla araştırılıyor. Birçok kişinin merak edip araştırdığı Formula 1 Bargeboard ne demek? Bargeboard araçta nerede bulunur? Formula 1 aracında bargeboard ne işe yarar? İşte, detaylı bilgiler…

FORMULA 1 BARGEBOARD NE DEMEK?
Ön tekerlekler ile sidepod hava girişleri arasındaki şasinin her iki tarafına monte edilen, genellikle kavisli olan dikey plakalar, ilk olarak 1990’ların başında F1 arabalarında ortaya çıktı.

1990’ların sonlarında ve 2000’lerin başlarında, genellikle birden fazla öğeye sahip çok karmaşık cihazlar haline geldiler ve bu dönemde otomobiller ayrıca, yan ayakların kenarları ve burun altı gibi arabanın etrafındaki çeşitli diğer konumlarda dönen kanatları geliştirdi.

Bargboardlar, ön kanattan gelen türbülanslı havayı arabanın altındaki hayati hava akışından uzağa yönlendirmek için kullanılır. Ek olarak, bir bargeboard’un alt arka kenarı, kenar ayağının dış alt kenarından aşağıya doğru hareket ederek etek görevi gören bir girdap yaratır. Aracın altındaki düşük basıncı kapatmaya çalışır.

Yorumlar

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yükleniyor...

0