in

Kripto para borsasıyla yakından ilgilenen pek çok kişi Waves coin nedir sorusunu gündeme getirdi. Bilindiği üzere Waves coin, çok amaçlı blockchain platformu olan Waves, merkeziyetsiz uygulamalar (DApps) ve akıllı sözleşmeler dahil olmak üzere birden fazla kullanım senaryosunu destekliyor. Çok amaçlı blockchain platformu olan Waves, merkeziyetsiz uygulamalar (DApps) ve akıllı sözleşmeler dahil olmak üzere birden fazla kullanım senaryosunu destekliyor. Peki, Waves coin nedir? İşte, Waves coin nedir sorusunun detaylı yanıtı… 

Waves ağının yerel tokeni olan WAVES, blok ödülleri gibi standart ödemeler için kullanılıyor ve sınırsız biçimde üretilebiliyor. Pek çok yatırımcı Waves coin nedir sorusuna yanıt aramaya başladı. Hareketli grafiği ise birçok kişiyi heyecanlandırdı. Waves ağının kurucusu, Alexander Ivanov (aynı zamanda Sasha Ivanov olarak da biliniyor) isimli Ukrayna doğumlu bir bilim insanı. Peki, Waves coin nedir? İşte, Waves coin nedir sorusunun detaylı yanıtı… 

Waves coin nedir? 

Kripto para sektörünün en eski ilk token arzı (ICO) projelerinden biri olarak Haziran 2016’da piyasaya sürülen Waves; hızlı, kullanışlı ve anlaşılması kolay blockchain platformlarının hataya geçirilmesi amacıyla oluşturuldu. Platform o günden bu yana çeşitli değişikliklere uğradı ve orijinal tasarımına ek olarak farklı özellikler ilave edildi. Waves ağının yerel tokeni olan WAVES, blok ödülleri gibi standart ödemeler için kullanılıyor ve sınırsız biçimde üretilebiliyor. 

Waves bugünkü fiyatı ₺293,40 TRY, 24 saatlik işlem hacmi ₺3.779.938.552 TRY. Waves son 24 saatte yüzde düştü. Anlık CoinMarketCap sıralaması #47, piyasa değeri ₺30.826.000.893 TRY. Dolaşımdaki arz 105.065.326 WAVES coin ve azami seviye arzı mevcut değil. 

Waves Kurucusu Kim? 

Waves ağının kurucusu, Alexander Ivanov (aynı zamanda Sasha Ivanov olarak da biliniyor) isimli Ukrayna doğumlu bir bilim insanı. Waves projesini geliştirmeden önce Ivanov, kripto para alanında aktif bir isimdi. Günümüzde kullanıma kapanan gerçek zamanlı alım satım platformu Coinomat ve indeksleme sitesi Cooleindex’i geliştirmişti. Ayrıca, ABD doları destekli bir stablecoin olan CoinoUSD para biriminin erken dönem sürümünü de hayata geçirdi. IvanovWaves’in tanıtımı konusunda aktif görev alıyor ve halka açık bir şekilde iletişim kuruyor. Gerek platformu, gerekse blockchain sektöründeki trendler hakkında sıklıkla röportaj veriyor. Waves oluşumunun pazarlama detaylarına göre şirket, Moskova ve İsviçre dahil olmak üzere çeşitli konumlarda görev alan 180’den fazla personele sahip. 

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yükleniyor...

0