in

Facebook kapanıyor mu? Facebook kapatılacak mı?

Facebook kapanıyor sorusu, bir süredir sosyal medya üzerinde dolaşmakta olan bir görsel dolayısıyla merak konusu oldu. Facebook’un kapandığına dair iddiada bulunan bazı hesaplar, kullanıcıların buna yönelik tedbirler alması gerektiğini duyurdu. Peki, bu iddialar gerçek mi? Facebook kapanıyor mu? İşte, merak edilen o konunun detayları FACEBOOK KAPANIYOR MU? Facebook’un kapandığına dair iddialar, şu paylaşım ile birçok kullanıcıyı infiale sürükledi; “(BA) ajansından aldığımız bilgilere göre bu geceden itibaren yeni çıkarılan yasa gereği Türkiye saati ile bu gece saat 00.00 itibariyle Türkiye’de Facebook’a giriş yapılması yasaklanacaktır. Saat 00.00’dan itibaren artık telefon ve bilgisayarlardan Facebook’a giriş yapılamayacak. Yapılan açıklamaya göre insanların sahte hesaplarla girip başkalarını rencide etmek, hakaret boyutlarına ulaşan seviyede rahatsız etmek, cinsel içerikli ve kötü örnek teşkil eden paylaşımlar yapmak ve ülke değerlerine gölge düşürmek gerekçesiyle Facebook kapatılıyor” Bu paylaşımın ardından internet üzerinden araştırmalar başladı. FACEBOOK KAPATILMA İLE İLGİLİ AÇIKLAMADA BULUNDU MU? Sosyal medya platformu Facebook tarafından bu iddiaya karşılık herhangi bir açıklama gelmedi. İddianın viral bir paylaşım olma ihtimali üzerinde duruluyor.

Facebook kapanıyor sorusu, bir süredir sosyal medya üzerinde dolaşmakta olan bir görsel dolayısıyla merak konusu oldu. Facebook’un kapandığına dair iddiada bulunan bazı hesaplar, kullanıcıların buna yönelik tedbirler alması gerektiğini duyurdu. Peki, bu iddialar gerçek mi? Facebook kapanıyor mu? İşte, merak edilen o konunun detayları

FACEBOOK KAPANIYOR MU?

Facebook’un kapandığına dair iddialar, şu paylaşım ile birçok kullanıcıyı infiale sürükledi;

“(BA) ajansından aldığımız bilgilere göre bu geceden itibaren yeni çıkarılan yasa gereği Türkiye saati ile bu gece saat 00.00 itibariyle Türkiye’de Facebook’a giriş yapılması yasaklanacaktır. Saat 00.00’dan itibaren artık telefon ve bilgisayarlardan Facebook’a giriş yapılamayacak. Yapılan açıklamaya göre insanların sahte hesaplarla girip başkalarını rencide etmek, hakaret boyutlarına ulaşan seviyede rahatsız etmek, cinsel içerikli ve kötü örnek teşkil eden paylaşımlar yapmak ve ülke değerlerine gölge düşürmek gerekçesiyle Facebook kapatılıyor”

Bu paylaşımın ardından internet üzerinden araştırmalar başladı.

FACEBOOK KAPATILMA İLE İLGİLİ AÇIKLAMADA BULUNDU MU?

Sosyal medya platformu Facebook tarafından bu iddiaya karşılık herhangi bir açıklama gelmedi. İddianın viral bir paylaşım olma ihtimali üzerinde duruluyor.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yükleniyor...

0