in

Instagram dondurma işlemi nasıl yapılır?

Instagram hesabını geçici olarak kapatmak isteyen kullanıcılar, hesaplarını dondurabilirler. Bunun için telefon değil, bilgisayardan yararlanmanız gerekiyor. Öncelikle Instagram’ın internet sitesine girin, ardından Profili Düzenle kısmına girin. Şimdi de ekrana gelen pencerenin hemen altındaki ‘Hesabımı geçici olarak kapat’ seçeneğine tıklayın. Bu işlemi yaptıktan sonra yeni bir sayfaya yönlendirileceksiniz. Çıkan uyarıyı dikkatlice okuyalım: “Hesabını silmek yerine kapatabilirsin. Bu, sen tekrar giriş yaparak hesabını yeniden etkinleştirene dek hesabının gizli olacağı anlamına gelir. Hesabını sadece haftada bir kapatabilirsin.” Buradaki ‘hesabını sadece haftada bir kapatabilirsin’ uyarısına dikkatinizi çekmek istiyoruz. Instagram hesap dondurma işlemi her zaman, her an yapabileceğiniz bir işlem değildir. Yani kapatıp, açıp sonra tekrar kapatma işlemini yapamazsınız. Instagram, bu işin ‘suyunun’ çıkmasını engellemek adına bir hafta sınırlaması getirmiştir. Bu nedenle hesabınızı dondurmadan önce iyi düşünmenizde fayda var. Bu adımı da geçtikten sonra Instagram size hesabınızın dondurmak için gerekçenizi sorar. Nasıl cevap verdiğinizin pratikte bir önemi yoktur. Siz ‘ara vermek istiyorum’u seçin. Ardından Instagram hesap şifrenizi girmeniz gerekiyor. Sonrasında ise ‘Hesabı Geçici olarak Kapat’ı seçmeniz yeterli. Bu işlemden sonra hesabınız kapanır. Hesabınızı bu andan itibaren hemen açabilirsiniz. Beklemek zorunda değilsiniz. Ancak hesabı açtıktan sonra tekrar kapatmak isterseniz 1 hafta beklemek zorunda kalacağınızı hatırlatalım.

Instagram hesabını geçici olarak kapatmak isteyen kullanıcılar, hesaplarını dondurabilirler. Bunun için telefon değil, bilgisayardan yararlanmanız gerekiyor. Öncelikle Instagram’ın internet sitesine girin, ardından Profili Düzenle kısmına girin. Şimdi de ekrana gelen pencerenin hemen altındaki ‘Hesabımı geçici olarak kapat’ seçeneğine tıklayın.

Bu işlemi yaptıktan sonra yeni bir sayfaya yönlendirileceksiniz. Çıkan uyarıyı dikkatlice okuyalım:

“Hesabını silmek yerine kapatabilirsin. Bu, sen tekrar giriş yaparak hesabını yeniden etkinleştirene dek hesabının gizli olacağı anlamına gelir.

Hesabını sadece haftada bir kapatabilirsin.”

Buradaki ‘hesabını sadece haftada bir kapatabilirsin’ uyarısına dikkatinizi çekmek istiyoruz. Instagram hesap dondurma işlemi her zaman, her an yapabileceğiniz bir işlem değildir. Yani kapatıp, açıp sonra tekrar kapatma işlemini yapamazsınız. Instagram, bu işin ‘suyunun’ çıkmasını engellemek adına bir hafta sınırlaması getirmiştir. Bu nedenle hesabınızı dondurmadan önce iyi düşünmenizde fayda var.

Bu adımı da geçtikten sonra Instagram size hesabınızın dondurmak için gerekçenizi sorar. Nasıl cevap verdiğinizin pratikte bir önemi yoktur. Siz ‘ara vermek istiyorum’u seçin. Ardından Instagram hesap şifrenizi girmeniz gerekiyor. Sonrasında ise ‘Hesabı Geçici olarak Kapat’ı seçmeniz yeterli.

Bu işlemden sonra hesabınız kapanır. Hesabınızı bu andan itibaren hemen açabilirsiniz. Beklemek zorunda değilsiniz. Ancak hesabı açtıktan sonra tekrar kapatmak isterseniz 1 hafta beklemek zorunda kalacağınızı hatırlatalım.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yükleniyor...

0