in

iPhone SIM kilidi kaldırma

iPhone sim kilidi kaldırma işlemi, sizi büyük bir dertten kurtarır; öncelikle telefonunuzu her açtığınızda PIN numaranızını girmenize ve hatta bu numarayı hatırlamanıza gerek kalmaz. Özellikle kendine yeni hat alan veya hatla birlikte gelen PIN numarasını kullanmayı sürdüren kullanıcılar PIN numaralarını unuttuğundan bu durum zaman zaman sorun olabiliyor. Oysa tüm bunlara hiç gerek yok; sim kilidi kaldırmanızla birlikte artık PIN numarası size sorulmayacak ve bir dertten kurtulmuş olacaksınız. iPhone sim kilidi kaldırma işlemi iin öncelikle Ayarlar menüsüne girin. Ardından ekranı aşağı kaydırdıktan sonra Telefon seçeneğini bulun ve dokunun. Sonrasında karşınıza gelen ekranda ise telefon numaranız dahil gelen ve giden aramalarla ilgili pek çok ince ayarla karşılaşacaksınız. Ekranın en altında yer alan SIM PIN seçeneğine girin. SIM PIN seçeneği aktif kaldığında size her seferinde PIN numarası sorulacak. Ancak bu ayarı kapattığınızda artık SIM PIN iptal olacak; siz şifresiz olarak hattınızı kullanmayı sürdürebileceksiniz. Yine aynı şekilde bu bölümden SIM PIN şifre değiştirme işlemini de yapabilmeniz mümkün. Ekran kilidinden farklı olarak SIM PIN numarasını üç kez yanlış girmeniz halinde SIM kartınız bloke olur ve sizden PUK kodunu girmeniz istenir. Bu kodu bir yere not etmediyseniz de mecburen hattınızı çıkardığınız ve PIN ve PUK kodunun yazılı bulunduğu kartı bulmanız gerekiyor. Bulamamanız halinde size en yakın operatöre gitmeniz ve kilidi açtırmanız gerekir ki tüm bunlarla uğraşmak yerine iPhone SIM kilidi kaldırma işlemini yapmak çok daha mantıklı bir çözümdür. SIM kartınız için tekrar PIN numarası sorulsun isterseniz de yine Ayarlar içinden aynı yolu izleyerek şifreyi aktif hale getirebilirsiniz.

iPhone sim kilidi kaldırma işlemi, sizi büyük bir dertten kurtarır; öncelikle telefonunuzu her açtığınızda PIN numaranızını girmenize ve hatta bu numarayı hatırlamanıza gerek kalmaz. Özellikle kendine yeni hat alan veya hatla birlikte gelen PIN numarasını kullanmayı sürdüren kullanıcılar PIN numaralarını unuttuğundan bu durum zaman zaman sorun olabiliyor. Oysa tüm bunlara hiç gerek yok; sim kilidi kaldırmanızla birlikte artık PIN numarası size sorulmayacak ve bir dertten kurtulmuş olacaksınız.

iPhone sim kilidi kaldırma işlemi iin öncelikle Ayarlar menüsüne girin. Ardından ekranı aşağı kaydırdıktan sonra Telefon seçeneğini bulun ve dokunun. Sonrasında karşınıza gelen ekranda ise telefon numaranız dahil gelen ve giden aramalarla ilgili pek çok ince ayarla karşılaşacaksınız. Ekranın en altında yer alan SIM PIN seçeneğine girin.

SIM PIN seçeneği aktif kaldığında size her seferinde PIN numarası sorulacak. Ancak bu ayarı kapattığınızda artık SIM PIN iptal olacak; siz şifresiz olarak hattınızı kullanmayı sürdürebileceksiniz. Yine aynı şekilde bu bölümden SIM PIN şifre değiştirme işlemini de yapabilmeniz mümkün.

Ekran kilidinden farklı olarak SIM PIN numarasını üç kez yanlış girmeniz halinde SIM kartınız bloke olur ve sizden PUK kodunu girmeniz istenir. Bu kodu bir yere not etmediyseniz de mecburen hattınızı çıkardığınız ve PIN ve PUK kodunun yazılı bulunduğu kartı bulmanız gerekiyor. Bulamamanız halinde size en yakın operatöre gitmeniz ve kilidi açtırmanız gerekir ki tüm bunlarla uğraşmak yerine iPhone SIM kilidi kaldırma işlemini yapmak çok daha mantıklı bir çözümdür.

SIM kartınız için tekrar PIN numarası sorulsun isterseniz de yine Ayarlar içinden aynı yolu izleyerek şifreyi aktif hale getirebilirsiniz.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yükleniyor...

0