in

Webhelp, OneLink’i satın aldı

B2C ve B2B iş modellerinde müşteri deneyimi çözümleri sağlayıcısı Webhelp, ABD, Avrupa ve Latin ABD genelinde yer alan markalara destek sağlayan OneLink’i satın alma hazırlığı yaptığını duyurdu.

Paylaşımlı mobilite, e-ticaret, fintech, fitness tech ve ödeme uygulamaları gibi alanlarda yer alan teknoloji markalarından oluşan müşteri porföyüne sahip OneLink ile yapılacak anlaşmanın şartları henüz açıklanmadı. Resmi satın alma işlemlerinin gerçekleşmesi halinde Webhelp, 55 ülkede 190 lokasyonda ve 90.000’in üzerinde çalışanla hizmet verecek ve 2,4 milyar ABD Dolarını aşan gelire sahip olacak.

Webhelp, son beş yılda yaptığı 13 satın almayla dikkat çekiyor. Şirket, kısa süre önce de şu an Webhelp Peru olan Dynamicall’ı satın alarak LatAm ve Avrupa pazarındaki faaliyet alanını genişletmişti.

Webhelp için Goldman Sachs Bank Europe SE münhasır finansal danışman olarak hizmet verirken, Latham & Watkins LLP ise hukuk danışmanlığını yürüttü. OneLink için de Rothschild & Co münhasır finansal danışman olarak hizmet verirken, hukuk danışmanlığı Greenberg Traurig yaptı.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yükleniyor...

0