in

WhatsApp’ta gizlenme ve çevrimdışı görünme

Çok sayıda WhatsApp kullanıcısı kendi bilgilerinin başkaları tarafından görülmesini istemiyor ve çeşitli özellikleri kapatıyor. Buna örnek olarak ise çevrimiçi özelliğini gösterebiliriz. Ancak şöyle bir durum var ki birçok kullanıcı bu özelliğin nasıl kapatıldığını bilmiyor. İşte WhatsApp çevrimiçi özelliğini kapatmak için yapmanız gerekenler. Son görülme özelliği kapatılsa bile kişi Whatsapp’ta aktif olduğunda çevrimiçi şekilde gözüküyor. Ancak bu özelliği kapatmak mümkün. işte yapmanız gerekenler… Aslına bakarsanız WhatsApp çevrimiçi özelliğini kapatmak oldukça basit. Ayarlar>Gizlilik>Durum adımlarını takip edin. Bu kısımda eğer kişilerim yazısı seçiliyse tüm kişileriniz çevrimiçi olduğunuzu görecektir. Eğer kimsenin çevrimiçi olduğunuzu görmesini istemiyorsanız aynı adımları gerçekleştirdikten sonra Şu Kişilerle Paylaş” kısmına tıklayın ve ardından “Kimseyi Seçmeden Bitti” yazısına dokunun. Bu işlemi gerçekleştirdikten sonra hiç kimse sizin çevrimiçi olduğunuzu göremez.

Çok sayıda WhatsApp kullanıcısı kendi bilgilerinin başkaları tarafından görülmesini istemiyor ve çeşitli özellikleri kapatıyor. Buna örnek olarak ise çevrimiçi özelliğini gösterebiliriz. Ancak şöyle bir durum var ki birçok kullanıcı bu özelliğin nasıl kapatıldığını bilmiyor. İşte WhatsApp çevrimiçi özelliğini kapatmak için yapmanız gerekenler.

Son görülme özelliği kapatılsa bile kişi Whatsapp’ta aktif olduğunda çevrimiçi şekilde gözüküyor. Ancak bu özelliği kapatmak mümkün. işte yapmanız gerekenler… Aslına bakarsanız WhatsApp çevrimiçi özelliğini kapatmak oldukça basit. Ayarlar>Gizlilik>Durum adımlarını takip edin. Bu kısımda eğer kişilerim yazısı seçiliyse tüm kişileriniz çevrimiçi olduğunuzu görecektir.

Eğer kimsenin çevrimiçi olduğunuzu görmesini istemiyorsanız aynı adımları gerçekleştirdikten sonra Şu Kişilerle Paylaş” kısmına tıklayın ve ardından “Kimseyi Seçmeden Bitti” yazısına dokunun. Bu işlemi gerçekleştirdikten sonra hiç kimse sizin çevrimiçi olduğunuzu göremez.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yükleniyor...

0