in

Snoop Dogg Türkiye konseri verdi mi sorusu pek çok müzik severin gündeminde yer alıyor. Dünya çağında ünlenen ve birçok ülkede konser veren sanatçının asıl adı Calvin Cordozar Broadus, Jr. Fakat ABD’li rap müzik sanatçısı, sahne adıyla Snoop Dogg olarak biliniyor. Peki, Snoop Dogg Türkiye konseri verdi mi? İşte, Snoop Dogg Türkiye konseri verdi mi sorusunun detaylı yanıtı… 

FILE -- In a July 7, 2011 file photo, US hip-hop artist Snoop Dogg performs on stage at the Balaton Sound festival in Zamardi, Hungary. On Monday, April 20, 2015, singer Willie Nelson joined the list of Snoop Dogg and other celebrities promoting pot-related products, saying he plans to roll out his own brand of marijuana called ``Willie’s Reserve.’’ (AP Photo/MTI, Tamas Kovacs/file)

Son günlerde pek çok kişi Snoop Dogg Türkiye konseri verdi mi sorusunu araştırıyor. Grammy Ödülü’ne aday gösterilmiş olan albüm yapımcısı ve oyuncu Snoop Dogg, Batı Yakası hip-hop müziği icra eden bir MC ve Dr. Dre’nin keşfettiği isimlerden biri olarak tanınıyor. Snoop Dogg müziğin dışında çeşitli film ve dizilerde rol almış ve çeşitli televizyon programları sunmuştur. Peki, Snoop Dogg Türkiye konseri verdi mi? İşte, Snoop Dogg Türkiye konseri verdi mi sorusunun detaylı cevabı… 

Snoop Dogg Türkiye konseri verdi mi? 

Snoop Dogg, 7 Temmuz 2013 tarihinde İstanbul’da konser verecekti. Fakat ülkemizde yaşanan gelişmeler çerçevesinde, Pozitif Live tarafından Vodafone İstanbul Calling kapsamında gerçekleşmesi planlanan bazı etkinlikler iptal edilmişti. Bu sebeple ünlü sanatçı ülkemizde konser veremdi. 

Snoop Dogg kimdir? 

Cordozar Calvin Broadus, Jr., bilinen adıyla Snoop Dogg, Amerikalı rapçi, aktör ve prodüktör. 20 Ekim 1971’de ABD’nin Kaliforniya eyaletinin Long Beach şehrinde doğmuştur. Annesi tarafından küçükken kendisine ‘Snoopy’ çizgi film karakterini çok sevdiği ve onun gibi giyindiği için Snoopy lakabı takılmış. Bu lakap daha sonra “Snoop Doggy Dogg” olarak müzik dünyasına girmesine yol açtı. 1998’de şarkıcı adını Snoop Dogg olarak değiştirdi. Fakat hala diğer şarkıcılar tarafından Snoop Doggy Dogg olarak çağrılır. 

Snoop, liseden mezun olduktan hemen sonra kokain kullanımından hapse girdi. Gençlik zamanlarında kanunla hep başı dertteydi. Evinde, arkadaşı Warren G ile kaba taslak CD’ler yapmıştır. Warren G ise Dr. Dre’nin üvey kardeşiydi. Hazırladıkları kaseti Warren G, Dre’ye verdi ve Dre, Snoop’un tarzını ve rapini değişik bulup beğendi. Dre, Deep Cover adlı filmin soundtrack’ini hazırlarken Snoop Dogg’unda rap söylemesini istedi ve yavaş yavaş Snoop Dogg tanınmaya başlandı. The Cronic piyasaya çıktığı 1992 yılının sonunda Dre single’lar çıkardı ve Snoop’la düet yaptı. 

90’lı yıllardaki gangsta rapin miladı sayılan Snoop Dogg, müzik dünyasında gerçekle hayal arasındaki çalışmalarla ortaya çıktı. Dünyada Dr. Dre’nin The Cronic’i sayesinde tanınan Snoop Dogg, rap dünyasında çabuk parlayarak yıldız haline geldi. Aynı zamanda yazdığı şarkılardaki şiddet insanların ilgisini çekti ve Snoop Dogg’un kalıcılığıyla şöhretini arttırdı. 1993 yılında çıkan ilk albümü Doggystyle, şaşırtıcı bir şekilde listelere ilk girdiğinde bir numara oldu. Bu, tüm zamanların çıktığı gün liste başı olan tek albümüydü. “Murder Was The Case” şarkısıyla 1994’ün bir numarası oldu. Çok fazla satış yapan albümü için Quadruple Platinum ödülünü aldı. Bazı nedenlerden dolayı daha albümün kayıt aşamasında hapse giren Dogg, 1994-1995 yılları arasında sicilini temizlemeyi başardı. 

 

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yükleniyor...

0