in

Mahbuba çay nerede üretiliyor? 

Mahbuba çay nerede üretiliyor sorusu birçok kişi tarafından merak ediliyor. Sri Lanka’nın çay bahçelerinden özenle seçilen Mahbuba çayı merak edilmeye devam ediyor. Kokusuyla ve lezzetiyle ön plana çıkan Mahbuba çayı gündemdeki yerini aldı. Peki, Mahbuba çay nerede üretiliyor? İşte, Mahbuba çay nerede üretiliyor sorusunun detaylı yanıtı… 

Ülkemizde çay oldukça önemli bir yer kapsıyor. Hemen hemen her öğün sofralarımıza gelen çay, son günlerde Mahbuba çay nerede üretiliyor sorusuyla gündemde. Mahbuba çayı, çay filizlerinin değerli en üst yapraklarından özel olarak hazırlanıyor. Kokusuyla ve lezzetiyle tamamen kendine has olan Mahbuba çayı araştırılmaya devam ediyor. Peki, Mahbuba çay nerede üretiliyor? İşte, Mahbuba çay nerede üretiliyor sorusunun detaylı cevabı… 

Mahbuba çay nerede üretiliyor? 

1970 yılında Mardin Midyat’ ta gıda sektörüyle faaliyetlerine başlayan Aktürk Grup, toptan ve perakende satış çalışmaları ile yarım asırlık serüvenine 1992 yılında stratejik konumundan dolayı Gaziantep’e taşınarak devam ettirmiştir. Kurulduğu günden bu yana istikrarlı bir büyüme ile dünyanın birçok ülkesine ihracat yapan Aktürk Group, yarım asrın tecrübesi ve genç ekibinin enerjisi ile her geçen gün gelişmekte ve büyümektedir. Türkiye ve uluslararası pazarda kalitesini tescillemiş Aktürk Group marka ve ürünleri elektronik sektöründe cep telefonu, tablet, bilgisayar ve akıllı saatler gıda sektöründe; çay, hazır kahve, pirinç ve acı biber sağlık sektöründe; bebek bezi, hasta bezi, kadın pedi ve ıslak mendil ürünleri ile bulunduğu her pazarda yüksek müşteri memnuniyeti elde etmiştir. 

5 farklı sektörde stratejik markaları ile faaliyetlerini sürdüren Aktürk Group, Gaziantep’te bulunan 25.000 m² alan üzerine kurulmuş tesisleri ile global ölçekte üretim yapabilmektedir. Sektörünün en yüksek kapasite ve teknolojisine sahip üretim tesisleriyle verimli, kaliteli ve doğaya saygılı işletme sistemleri uygulamakta olan Aktürk Group, gelişimin ve yeniliklerin, sektörde öncüsü olmayı hedeflemektedir. Teknoloji çağına %100 inançla ayak uyduran Aktürk Group, ARGE çalışmalarına büyük önem vermekte ve bu yöndeki yatırımlarını sürdürmektedir. İnovasyon odaklı ürün geliştirme çalışmaları, yarım asrın deneyimi ve dinamizmi ile başarılı sonuçlara imza atmaktadır. Faaliyet gösterilen tüm sektörlerde satış sonrası hizmet ve servis sistemi sunan Aktürk Group müşteri odaklı yönetim uygulamakta ve yüksek müşteri memnuniyetini hedeflemektedir. Aktürk faaliyet gösterdiği ülkelerde müşteriye yakınlık ilkesini gözeten ve kaliteli, hızlı ve çözüm odaklı servis anlayışı ile hizmetler sunulmaktadır. 

Mahbuba çayı nasıl yapılır? 

Demlemede kireçsiz su kaynama aşamasına getirilecek kaynatılmayacak. Demliğe yeteri kadar kaynamış su doldurunuz. Demliğe konan kaynatılmış suyun üzerine her bir bardak için; 1 tatlı kaşığı Mahbuba Seylan Çay’ı koyunuz. Demliği çaydanlık üzerine koyarak kısık ateşte demlemeye bırakınız. Demlenmesi için 8-10 dakika bekleyiniz. 

 

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yükleniyor...

0