in

Mesaj attırma ritüeli günah mı? 

Sosyal medya platformlarında sıkça yayılan ritüeller, mesaj attırma ritüeli günah mı sorusuyla bir kez daha gündeme geldi. İddialar üzerine işe yaradığı söylenen bu uygulamalar ağırlıklı olarak gençler tarafından merak ediliyor. Aslına ritüel kelime anlamı olarak kişi tarafından kutsallaştırılmış davranışlara deniyor. Peki, mesaj attırma ritüeli günah mı? İşte, mesaj attırma ritüeli günah mı sorusunun detaylı cevabı… 

Genç neslin hızla ilgisini çekmeye devam eden ritüeller, mesaj attırma ritüeli günah mı sorusuyla araştırılmaya başlandı. Özellikle TikTok ve Instagram gibi platformlarda yapılan ritüel paylaşımları birçok kişi tarafından merak edilmeye devam ediyor. Kişinin kendine şans getirdiğine inandığı birçok ritüel bulunuyor. Peki, mesaj attırma ritüeli günah mı? İşte, mesaj attırma ritüeli günah mı sorusunun detaylı yanıtı… 

Mesaj attırma ritüeli günah mı? 

İnsanlar sosyal hayat içerisinde birçok alışkanlıkları benimser ve bu otomatik olarak istemsiz olarak yapılır. Bunun yanı sıra bazı durumlarda insanlar yaptıkları bir davranışı, eylemi benimser ve bunu sürekli olarak istedikleri anda yapar. Bu durumlara genel olarak ritüel denir. 

Oyuncular, sporcuların yaptığı ve kendilerine şans getirdiğine inandığı birçok ritüeli vardır. Sosyal hayat içerisinde birçok kişinin de buna benzer ritüelleri bulunuyor. Ritüel bir dini inanç değildir, bir alışkanlık olarak ifade edilebilir. Ancak son günlerde ritüellerin günah olabileceği tartışılmaya başlandı. Dini bilgilere ve uzman görüşlerine bakıldığında ritüel, totem gibi davranışlar Allah’a iman yerine doğaya ve hayvanlara veya başka bir nesneye inanç edilmesi olarak görülür ve bu İslam dinine göre sakıncalıdır. Bu nedenle Müslümanların bu tür davranışların yerine Allah’a iman etmeleri ve yönelmeleri istenmektedir.   

Mesaj atma ritüeli nasıl yapılır? 

İddia edilene göre istediğiniz kişinin size 10 dakikada mesaj atması için uygulanacak ritüelin yapım aşamaları sırasıyla şöyledir: 

İlk olarak 6. Çakranızı ve 4. Çakranızı açmaya çalışın. 

Daha sonra size mesaj atmasını istediğiniz kişinin resmini karşınıza koyun. 

Resimde karşı tarafın tam alnının ortasına bakın. 

Bu pozisyonda 10 dakika boyunca kalmanız gerekir. 

Daha sonra içinizden karşı tarafa söylemek istediğinizi düşünüp bunu sesli bir şekilde dile getirin. 

Gözlerinizi kapatın ve karşı tarafın yüzünü gözünüzün önüne getirin. 

Sizden çıkan ışıkların ona da gittiğini hayal edin. 

Mesajlarınızın karşı tarafa ulaştığından emin olduktan sonra telepatik bağ kurma işlemini bitirin. 

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yükleniyor...

0