in

Murat Kurşun gözleri bozuk mu? 

Murat Kurşun gözleri bozuk mu sorusu çok fazla merak ediliyor. Küçük yaşlardan bu yana müzik dünyasının içinde olan Murat Kurşun, birçok başarılı albüme imza atmıştır.  Bugüne kadar Seni Sevmek, Yaşanan Ne Varsa, Sen Olmasan, Sevenler Gece Ölür, Görürüm Seninle Onu, Ben Yanayım ve İlle de Sen isimli 8 adet albümü yer alan sanatçının MS hastalığına yakalanmasının ardından Murat Kurşun gözleri bozuk mu sorusu gündeme geldi. Peki, Murat Kurşun gözleri bozuk mu? İşte tüm detaylar… 

Son günlerde pek çok kişi Murat Kurşun gözleri bozuk mu sorusunu araştırıyor. Mardinli Ünlü Sanatçı Murat Kurşun MS hastalığı teşhisi konulmuştu. Yürümekte güçlük çeken Kurşun’un hastalığı hakkında konuşurken anlattıkları ise herkesi duygulandırmıştı. Peki, Murat Kurşun gözleri bozuk mu? İşte, Murat Kurşun gözleri bozuk mu sorusunun detaylı cevabı… 

Murat Kurşun gözleri bozuk mu? 

Güçlü sesiyle büyük bir hayran kitlesine sahip olan Mardinli ünlü türkücü Murat Kurşun’a Serdar Ortaç’ın yıllardır mücadele ettiği MS teşhisi konuldu. Kanal D ekranlarında yayınlanan Müge ve Gülşen’le 2. Sayfa programına konuşan Murat Kurşun’un “2 yaşındaki çocuğumla oynayamıyorum, koşamıyorum” sözleri ise herkesi duygulandırdı. 

Murat Kurşun gözleri bozuk mu? 

Murat Kurşun’un kendisinden 23 yaş küçük olan eşi Asena Toprak, Miss Turkey 2015 yarışmasına katılmış ancak dereceye girememişti. Aslen Mardinli olan Murat Kurşun, 1974 yılında dünyaya geldi. 7 yaşından bu yana müzikle iç içe olan Murat Kurşun, darbuka, bateri, org ve saz çalmaktadır. Bugüne kadar Seni Sevmek, Yaşanan Ne Varsa, Sen Olmasan, Sevenler Gece Ölür, Görürüm Seninle Onu, Ben Yanayım ve İlle de Sen isimli 8 adet albüme imzasını attı. Flash TVekranlarında kendi ismini taşıyan Show porgramını sundu. Bir klip çekiminde Miss Turkey 2015 üçüncüsü Asena Toprak ile tanışan Murat Kurşun, 2016 yılında nikah masasına oturdu. Aralarında 23 yaş fark bulunan Murat Kurşun ve Asena Toprak çiftinin bu evliliklerinden Murat Can adında bir oğulları var. 

Murat Kurşun’un hastalığı MS nedir? 

Murat Kurşun’a da MS teşhisi konuldu. MS hastalığı, diğer bir adıyla Multiple Skleroz, beyin ve omurilik (merkezi sinir sistemi) hastalığıdır. Geçtiğimiz günlerde Murat Kurşun’un sol göz kapağı düşmüştü. Fakat tedavi sonrası gözlerinde herhangi bir problem kalmadı. Merkezi sinir sistemi, sinirler boyunca vücudumuzun farklı yerlerinde elektriksel mesajlar gönderen bir telefon santrali gibidir. Bu mesajlar bilinçli ve bilinçsiz tüm hareketlerimizi kontrol eder. MS hastalığı, vücudun mikroplara karşı göstermesi gereken reaksiyonun bir şekilde yolunu şaşırarak sinir hücrelerini içeren yağlı kılıfa saldırmasıdır. Bu saldırıyla sinir hücrelerinin ritmi bozulur. 

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yükleniyor...

0