in

Merkür Retrosu nedir? Merkür Retrosu ne zaman başlar, ne zaman biter?

Merkür’ün 2021’de geri hareket döneminin başlaması ile birlikte Merkür retrosu ne zaman başlar, ne zaman biter sorusu astrolojiyi yakından takip edenler tarafından merak konusu oldu. Asırlardır süregelen astrolojik bilgilere göre tüm dünyanın bu hareketten etkileneceği söylenmektedir. Peki çokça merak edilen ve herkesi etkisi altına alan Merkür Retrosu nedir?  Ne zaman başlar ne zaman biter?

Merkür’ün 2021’de geri hareketi ile başlayan ve birçoğumuzu etkisi altına alan Merkür Retrosu yılda oratala 3 defa olmaktadır. Ve başladığı zaman yaklaşık olarak 1 ay etkisini hissettirmektedir. Peki hepimizi etkisi altına alan ve hayatımızda bir çok değişikliğe sebep olan Merkür Retrosu ne zaman başlar? Ne zaman biter?

Merkür retrosu nedir?

Astrolojide Retro, bir gezegenin yavaşlaması, gerilemesi ve dünyadan bakıldığında geri gidiyor gibi görünmesine sebep olur. Merkül Retrosu yılda ortalama 3 defa ve 1 ay boyunca Retro hareket yapar yani geriye doğru seyahat eder. İşte Merkür’ün bu geri hareketinin olduğu bu döneme Merkür Retrosu adı verilmektedir. Merkür  Retro etkisi ile birlikte, hayatımızda yarım kalan konular ve geçmişteki insanlar kapımızı çalabilir. Aynı zamanda bu dönemde yanlış anlaşılmalar, iletişim kopuklukları ve aksaklıklar yaşanabileceği astrologlar tarafından dile getirilmekte ve bu dönemde yeni iş adımları atmak yerine zihnimizi sakinleştirmek ve yarım kalan işlerimize odaklanmamız önerilmektedir. Tabi Merkür Retro etkisi doğum haritanıza göre değişiklik gösterebilir.

Merkür Retrosu ne zaman başlar? Ne zaman biter? Etkileri nelerdir?

Bu yıl 3 kez Merkür gerilemesi yaşanacak. Merkür Retrosu 2021 yılında ilk olarak 30 Ocak ve 21 Şubat tarihleri arasında Kova burcunda oldu. İkincisi, 30 Mayıs – 22 Haziran tarihleri arasında İkizler burcunda gerçekleşirken, üçüncüsü 27 Eylül- 19 Ekim tarihleri arasında Terazi burcunda olacaktır.

Merkür’ün hareketinin yavaşladığı ve Retro etikisin olduğu tarihler;

30 Ocak – 21 Şubat arası

29 Mayıs – 22 Haziran arası

27 Eylül – 19 Ekim arası

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yükleniyor...

0