in

Facebook ücretli mi olacak? Sosyal medya platformları için yeni sistem devreye giriyor

2023 yılı itibarıyla Facebook, ücretli bir platform değildir. Facebook’u kullanmak için herhangi bir ücret ödemeniz gerekmez. Ancak, Facebook, reklamlar yoluyla gelir elde eder. Bu nedenle, Facebook’u kullanırken reklamlarla karşılaşabilirsiniz.

2023 yılında, Facebook’un ücretli bir platforma geçmeye hazırlandığına dair bazı söylentiler vardı. Ancak, bu söylentiler doğrulanmadı. Meta’nın CEO’su Mark Zuckerberg, Facebook’un ücretsiz bir platform olmaya devam edeceğini açıkladı.

Zuckerberg, Facebook’un ücretli bir platforma geçmesinin, platformun erişilebilirliğini azaltacağını ve büyümesini engelleyeceğini söyledi. Zuckerberg, Facebook’un ücretsiz bir platform olarak, dünya çapında milyarlarca insana ulaşabildiğini ve bu erişiminin devam etmesinin önemli olduğunu belirtti.

Facebook’un ücretli bir platforma geçip geçmeyeceğini zaman gösterecek. Ancak, şu anda Facebook, ücretli bir platform değil.

REKLAMSIZ FACEBOOK İÇİN YENİ GELİŞME

New York Times’ın geçtiğimiz günlerde yer verdiği haberine göre, Facebook ve Instagram’ın ana şirketi Meta, her iki sosyal medya platformunda da kullanıcılara reklam göstermeyen, ücretli bir abonelik modelini hayata geçirmeyi planlıyor.

Reklamsız seçenekler yalnızca Avrupa Birliği’nde mevcut olacak ve muhtemelen bölgedeki düzenleyici denetim ve gizlilik endişelerine bir yanıt olacak. Meta’nın planlarına yakın kaynaklar, Facebook ve Instagram abonelikleri için ödeme yapan kullanıcıların uygulamalarda herhangi bir reklam görmeyeceğini söylüyor.

Özetle Facebook genel kullanım itibari ile ücretsiz olmaya devam edecek. Fakat reklamsız bir Facebook kullanımı istiyorsanız ödeme yapmanız gerecek. Bu kullanım sistemi ise şimdilik sadece teknoloji kulislerinde konuşulan iddialar arasında. Facebook resmi olarak konu hakkında bir duyuru yapmış değil.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yükleniyor...

0