in

10 Kasımda kurum flamaları yarıya iner mi?

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ölüm yıl dönümü olan 10 Kasımda kurum flamaları yarıya iner mi sorusu gündeme geliyor. Tüzükte yer alan madde gereği Türk bayraklarının yarıya indirildiği bugünde kurum flamaları da yarıya iner mi? 10 Kasımda kurumlar bayraklarını yarıya indirir mi? İşte, merak edilenler…

Ulu Önderimi andığımız bugünde tüm ülkede ilan edilen yas sebebiyle tüm okullarda veya kurum ve bakanlıklardaki bayraklar yarıya indirilir ve anma törenleri başlar. Birçok kişinin de merak ettiği kurum ve şirket flamaları yarıya iner mi? Ata’yı andığımız 10 Kasımda kurum flamaları yarıya indirilir mi? İşte, detaylar…

10 KASIMDA KURUM FLAMALARI YARIYA İNER Mİ?

Türkiye Cumhuriyeti Türk Bayrağı Kanunu’nda yer alana maddeye göre 10 Kasım’da bayrak yarıya indirilir.

Madde 4 – Türk Bayrağı , yas alameti olarak 10 KASIM’da yarıya çekilir. Yas alameti olmak üzere Bayrağın yarıya çekileceği diğer haller ve zamanı Başbakanlıkça ilân edilir.

Şirketlerin girişlerinde bulunan kurum flamaları ise tercihe bağlı olarak Türk Bayrağı ile birlikte yarıya indirilebilir. Ama tıpkı Türk Bayrağı Kanunu’nda olduğu gibi kesin bir hükmü yoktur.

Yorumlar

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yükleniyor...

0