in

2020 fındık fiyatları belli oldu mu?

2020 fındık fiyatları belli oldu mu? fındık üreticileri ve satıcıları tarafından yoğun bir şekilde araştırılıyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Kabine Toplantısı’nın ardından yaptığı açıklamada 2020/2021 fındık sezonu fiyatlarına da yer verdi. Hasat öncesi fındık üretici ve ihracatçılarına yakından ilgilendiren yeni fındık fiyatları belli oldu. 2020/2021 fındık fiyatları hakkında bilgi sahibi olmak isteyen vatandaşlar bu konuda araştırmalar yapıyor. Peki, 2020 fındık fiyatları ne kadar? İşte, 2020/2021 yeni fındık fiyatları…

2020/2021 fındık fiyatları yoğun bir şekilde araştırılan konular arasında yer alıyor. Vatandaşların merakla beklediği yeni fındık fiyatları Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından duyuruldu. Fındık üreticileri ve ihracatçılarının yakından ilgilendiği 2020/2021 fındık fiyatları Kurban Bayramı öncesinde duyuruldu. Hasat zamanı yaklaşırken vatandaşların araştırdığı fındık fiyatları belli oldu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklamasının ardından özellikle üreticiler tarafından 2020 fındık fiyatları belli oldu mu? sorusu sıklıkla soruluyor. İşte, yeni dönem fındık fiyatları!

2020/2021 FINDIK FİYATLARI BELLİ OLDU MU?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Kabine Toplantısı’nın ardından çiftçi ve üreticilerin beklediği 2020 fındık fiyatlarıyla ilgili “üreticimizin her zaman yanındayız” diyerek şu açıklamalarda bulundu.

“Yüzde 50 sağlam iç esasına göre, Giresun kalite kabuklu fındık için toprak mahsulleri ofisimizin kilogram alış fiyatı 22,5 liradır. Levant kalite kabuklu fındık için ise kg’da 22 liradır. Ayrıca yüksek randımanlı fındık tesliminde ortalama kg başına 1 lira, alan bazlı mazot ve gübre desteği olarak da yine kg başına 2 lira destekleme ödemesi yapıyoruz. Böylece fındık üreticisinin kg’daki kazancını 25 ila 25,5 lira düzeyine yükseltmiş oluyoruz. Yeni fındık hasat döneminin fındık üreticilerine hayırlı olmasını diliyorum. Her alanda üreticimizin yanında yer almaya devam edeceğiz.”

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yükleniyor...

0