in

AFAD iş başvurusu nasıl yapılır?

AFAD iş başvurusu nasıl yapılır sorusu bugünlerde arama motorlarında yoğun bir şekilde araştırılıyor. Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı ya da bilinen kısa adı ile AFAD bünyesine çalışmak isteyen vatandaşların iş başvurusu yapmak istemesi üzerine gündem olan AFAD iş başvurusu nereden yapılır? AFAD iş başvurusu nasıl yapılır? AFAD iş başvurusu için gereken şartlar nelerdir? AFAD iş başvurusu 2020 ne zaman? İşte, merak edilenler…

Geçtiğimiz Cuma günü İzmir’de yaşanan depremin ardından pek çok kişinin araştırdığı AFAD iş başvurusu nasıl yapılır? AFAD için çalışmak isteyen nereden başvurularını yapabilir? AFAD iş başvurusu gereken evraklar neler? AFAD iş başvurusu şartları neler? İşte, merak edilen sorular ve detaylı bilgiler…

AFAD İŞ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?
Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı ya da bilinen kısa adı ile AFAD, Türkiye Cumhuriyeti İçişleri Bakanlığı bünyesinde çalışan ve 2009 yılında kurulmuş olan bir kurumdur.

AFAD tarafından şimdiye kadar yayınlanmış olan veya bundan sonra yayınlanması beklenen iş ilanları içinde; sosyal çalışmacı, itfaiyeci, mimar, özel güvenlik görevlisi, veteriner, uzman yardımcısı, jeoloji mühendisi, jeofizik mühendisi, acil tıp teknisyeni, tekniker, teknisyen, arama kurtarma teknisyeni, bilgisayar mühendisi, elektrik elektronik mühendisi, sosyolog, inşaat mühendisi, avukat, santral memuru, dalgıç gibi çok sayıda kadro ve pozisyon bulunmaktadır.

AFAD yeni çalışanlara ihtiyaç duyduğunda bunu kendi web adresi üzerinden yani afad.gov.tr adresi üzerinden duyurular kısmında yayınlamaktadır. AFAD bünyesinde çalışma imkanı yakalamak için bu ilanları takip ederek iş başvuru formu doldurmanız gerekmektedir.

AFAD GÖNÜLLÜLERİNİ ARIYOR!

AFAD Gönüllülük Projesi ile afet yönetiminin herhangi bir evresinde gönüllü olarak rol almak isteyen gerçek ve tüzel kişilerin sürece dâhil edilmesi amacıyla; görev alanlarının belirlenmesi, eğitimlerle kapasitelerinin arttırılması ve gönüllülük sistemi içerisindeki performanslarının takip edilmesi hedeflenmektedir.

AFAD GÖNÜLLÜLÜK SİSTEMİ EĞİTİM PROGRAMI
Bu programın amacı, Afet ve acil durumlar için AFAD’a destek olacak; yaşatmak için yaşamak prensibi ile yoğrulmuş bilgi, beceri ve istekliliğe sahip gönüllüler kazanmak ve yetiştirmektir.
AFAD Gönüllü Eğitim Programı; çevrimiçi eğitimler, yüz yüze eğitimler ve saha eğitimlerinden oluşmaktadır.

Üç modülden oluşan eğitim programıyla (Temel AFAD Gönüllüsü Eğitim Programı, Destek AFAD Gönüllüsü Eğitim Programı ve Uzman AFAD Gönüllüsü Eğitim Programı) seviye seviye AFAD Gönüllülerinin eğitilerek afet farkındalığının artırılması ve afet ve acil durumlar karşısında toplum direncinin artırılmasını hedeflenmektedir.

AFAD Gönüllülük Sisteminde, eğitimlere ek olarak, gönüllülerin katılabileceği huzurevi ziyareti, kan bağışı, okullarda kütüphane kurma ve fidan dikme gibi sosyal faaliyetler / görevler de olacaktır.

Eğitimler, tatbikatlar, sosyal aktiviteler ve görevlere katılan AFAD gönüllülerine AFAD İl Müdürlüklerindeki Gönüllü İl Koordinatörleri olarak görevlendirilmiş personeller tarafından ve gönüllülük portalı üzerinden puan verilecektir. Bu puanlarla gönüllülere küçük sürpriz hediyeler gönderilecektir.

BAŞVURU KOŞULLARI NELERDİR?
AFAD Gönüllüsü olmaya istekli 18 yaş ve üzeri olan herkes gönüllü olabilir.
AFAD Gönüllüsü adaylarının eğitim ve çalışma programlarını aksatmayacak zaman opsiyonlarına sahip olması gereklidir.

AFAD Gönüllülük eğitimlerine/ görevlerine katılacak olan AFAD Gönüllüsü adaylarının sağlık durumlarının alan çalışmalarına ve seyahate uygun olması gereklidir.

NASIL BAŞVURU YAPABİLİRİM?
AFAD Gönüllülük Sistemine başvurular e-devlet üzerinden alınmakta olup başvuru yapan kişiler SMS ve e-mail yoluyla portala (https://gonullu.afad.gov.tr) yönlendirileceklerdir. Gönüllü adayları gönüllülük sistemi kapsamındaki eğitim, faaliyet ve görevleri gönüllülük portalı üzerinden takip edebilecektir.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yükleniyor...

0