in

Mute ne demek?

Mute ne demek sorusu bugünlerde arama motorlarında çokça araştırılıyor. Birçok kişinin merak ettiği ve anlamını öğrenmek istediği Mute ne demek? Yabancı dil yüklü uygulamalarda daha çok karşılaşılan kelime mute nedir? Dilimize sonradan mutelemek olarak da giren bir fiilin kökeni olduğu ifade edilen mute ne anlama geliyor? İşte, merak edilen bilgiler…

Birçok kişinin arama motorlarında sıkça araştırdığı kelime olan mute ne demek? Bu aralar çokça kullanılan haberleşme ve yazışma programlarında karşılaşılan, sosyal medyada pek çok kişinin cümle içinde kullandığı mute anlamı nedir? Vatandaşlar tarafından öğrenilmek istenen mute ne anlamda kullanılıyor? İşte, detaylar…

MUTE NE DEMEK?

Arama motorlarında çokça araştırılan bir kelime olan mute Türkçe karşılığı olan ‘sessiz’, ‘sessize almak’ veya ‘susturmak’ anlamına geliyor.

Çokça kullanılan uygulamalar arasında olan Zoom’da da karşılaşılan mute sözcüğü ile konuşmanızı veya konuşmacıyı susturmak için ‘mute’ye basabilirsiniz.

Sosyal medyada ve özellikle son yıllarda dilimzie sonradan giren mutelemek sözcüğü ise birini susturmak mesajlarını görmemek bir nevi engellemek gibi durumu ifade ediyor.

Yorumlar

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yükleniyor...

0