in

Xiaomi Türkiye fabrikası iş başvurusu nasıl yapılır? 

Çin merkezli akıllı telefon üreticisi Xiaomi Türkiye’de fabrika kurmaya hazırlanıyor. 2 bin personel alımının sağlanacağı bilgisinin ardından birçok kişi Xiaomi Türkiye fabrikası iş başvurusu nasıl yapılır sorusunu araştırmaya başladı. Peki, Xiaomi Türkiye fabrikası iş başvurusu nasıl yapılır? İşte, Xiaomi Türkiye fabrikası iş başvurusu nasıl yapılır sorusunun detaylı yanıtı… 

Xiaomi, Türkiye’de fabrika kurup akıllı telefon üretmeye hazırlanıyor. Avcılar’da 14 bin metrekarelik kapalı alanda kurulan fabrikaya 2 bin personel yapılacağı duyurulmuştu. Bu gelişmelerin ışığında pek çok kişi Xiaomi Türkiye fabrikası iş başvurusu nasıl yapılır sorusunu araştırmaya başladı. Büyük bir istihdam imkanı sağlayan Çin merkezli Xiaomi Türkiye fabrikası iş başvurusu nasıl yapılır sorusuyla gündemde. Peki, Xiaomi Türkiye fabrikası iş başvurusu nasıl yapılır? İşte tüm detaylar… 

Xiaomi Türkiye fabrikası iş başvurusu nasıl yapılır? 

Akıllı telefon üreticisi Xiaomi Türkiye’ye fabrika kuruyor. Türkiye’ye kurulacak fabrikaya 2 bin personel alımı yapılacağına yer verildi. Çin merkezli olan akıllı telefon üreticisi Xiaomi bir son dakika açıklamasında bulundu. Vivo, TCL, Tecno ve OPPO gibi markaların Türkiye’de üretim tesisi açmasının ardından Xiaomi’de harekete geçti. Edinilen bilgilere göre Türkiye’de fabrika kurup akıllı telefon üretecek Xiaomi, fabrikanın yerini ve üretim tarihini de belirledi. 

Xiaomi Türkiye’ye Fabrika Kuruyor: 2 Bin Personel Alımı Yapılacak 

Türkiye gazetesinden Ömer Temür bugün kaleme aldığı yazısında söz konusu haberi iki kaynağa dayandırdı. Edinieln bilgilere göre Xiaomi’nin Türkiye’de İstanbul’da fabrika kuracağı öğrenildi. İstanbul’un Avcılar İlçesi’nde bulunan Salcomp fabrikasında açılacak fabrikada üretimler yapılacak. Edinilen bilgilere göre Salcomp, zaten Apple ile Xiaomi’nin tedarikçileri arasında bulunuyor. Avcılar’da ambarlı limanına yakın bir bölgede, 14 bin metrekarelik kapalı alanda kurulan cep telefonu fabrikasına önce 2 bin personel alımı yapılacağı bildirildi. Henüz iş başvuruları başlamadı. 

Xiaomi’nin gelen bilgilere göre Mart ayı içinde üretime başlayacağı öğrenildi. Xiaomi’nin Türkiye’de daha çok giriş seviye, bütçe dostu modellerini üretmesi bekleniyor. Yine de bu konuda daha fazla detayın Xiaomi’nin gelecek hafta gerçekleştireceği basın duyurusu ile ortaya çıkmasını bekleyebiliriz. Xiaomi’nin Avcılar’da kuracağı fabrikada 2 bin kişiyi işe alacağı öğrenildi. 

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yükleniyor...

0