in

Ülkü Çoban kimdir, evli mi? 

Son günlerde birçok kişi ünlü spiker Ülkü Çoban kimdir, evli mi sorularına yanıt aramaya başladı. NTV ve Flash TV gibi kanallarda faaliyet göstermiş Ülkü Çoban, şimdilerde ise KRT TV’de haber sunuculuğu yapıyor. Yaşadığı olaylar sebebiyle dönem dönem gündeme gelen Çoban’ın hayatı birçok kişi tarafından merak ediliyor. Peki, Ülkü Çoban kimdir, evli mi? İşte, Ülkü Çoban kimdir, evli mi sorularının detaylı yanıtları… 

Başarılı haber spikeri Ülkü Çoban kimdir, evli mi sorularıyla gündemdeki yerini aldı. Birçok kanalda başarılı işlere imza atan Ülkü Çoban’ın hayatı merak ediliyor. Sosyal medya hesaplarını aktif kullanan ve büyük bir takipçi kitlesine hitap eden Ülkü Çoban kimdir, evli mi sorularıyla araştırılıyor. Peki, Ülkü Çoban kimdir, evli mi? İşte tüm detaylar… 

Ülkü Çoban kimdir, evli mi? 

20 Ocak 1984 tarihinde dünyaya gelen Ülkü Çoban, liseyi Kabataş Erkek Lisesi’nde tamamlamıştır. 1998 yılında Kabataş Erkek Lisesi’ne başlayan Ülkü Çoban 2002 yılında liseden mezun olmuştur. Lisans eğitimine ise 2002 yılında İstanbul Üniversitesi Radyo ve Sinema Bölümü’nde başlamış ve bölümünden 2008 yılında mezun olmuştur.  

Haber ve program sunuculuğu yapan Çoban meslek hayatına ilk olarak yurt gazetesinde başlamış ardından NTV’de sunuculuk yapmıştır. Şimdilerde ise Flash TV yayınlanan ve saat 19:05 ile 20:05’de ekranlarda olan ana haber bültenini sunan Ülkü Çoban, görevi Gökhan Taşkın‘dan devralmıştır. Geçtiğimiz yıllarda Gökhan Taşkın’ın arkadaşını yanlışlıkla silahla yaralaması sonucu Flash TV tarafından kovulmuş yerine başarılı sunucu Ülkü Çoban getirilmiştir. Çoban son olarak KRT TV ekranlarında haber sunuculuğu yapmaktadır. Ülkü Çoban verdiği özel bir röportajda meslekteki rol modelinin Ali Kırca olduğunu ve ekranda onu izlemekten keyif aldığını belirtmiştir. Ülkü Çoban’ın özel hayatıyla ilgili detaylı bir bilgi bulunmuyor. 

Güzel sunucu Ülkü Çoban habercilik, sunuculuk kısacası medya sektörüne girecekler ise önemli bilgiler paylaşmıştır. Bunlar; Çok çalışın. Binlerce mezun arasından sıyrılacak kendinize has özellikleriniz olsun. Hafızanızı çok iyi kullanın. Yeri ve zamanı geldiğinde bilgilerinizi mutlaka değerlendirin. Meslek büyüklerinize saygı duyun. Onlardan ne öğrenirseniz size faydalıdır. Türkçeye değer verin, en iyi ve en doğru şekilde kullanmak için çaba gösterin. Asla vazgeçmeyin. 

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yükleniyor...

0