in

Adetliyken hamile kalınıyor mu?

Adetliyken hamile kalınıyor mu? çocuk sahibi olmayı planlayan kişiler tarafından en çok merak edilen sorulardan biri. Kadınların takviminde düşük hamile kalma şansı, orta hamile kalma şansı ve yüksek hamile kalma şansı olarak 3 periyodik zamanı bulunmaktadır. Hamile kalmak isteyen kişilerin yapması gereken en önemli şeylerden biri de adet döngüsünü doğru takip etmektir. Çocuk sahibi olmak isteyen kadınların en yüksek hamile kalma şansı yumurtlama döneminde gerçekleşmektedir. Hamile olduğunu anlamanın bilinen en yaygın belirtisi ise adet gecikmesidir. Peki, adet döneminde hamile kalınıyor mu? İşte, çocuk sahibi olmak isteyen kişilerin en çok sorduğu sorulardan biri olan Regl döneminde hamile kalınabilir mi? sorusunun yanıtı.

Regl döneminde hamile kalınıyor mu? sorusu bu dönemde cinsel birliktelik yaşayan kişilerin en merak ettiği sorulardan biri. Çocuk sahibi olmak isteyen kadınların adet periyotlarını doğru takip etmesi gerekir. Hamile kalmadan önce çocuk sahibi olmak isteyen pek çok kişi öncelikli olarak doktora giderek en yüksek hamile kalma şansı olduğu dönem hakkında bilgi almaktadır. Adetliyken hamile kalınır mı? sorusu ise bu dönemde cinsel ilişki yaşayan veya çocuk sahibi olmayı planlayan pek çok kadının kafasını kurcalayan sorular arasındadır. İşte, kadınların adet takvimine göre en yüksek hamile kalma şansı olduğu dönem ve adetliyken hamile kalınıyor mu? sorusunun yanıtı!

REGL DÖNEMİNDE HAMİLE KALINIR MI?

Arama motorlarında yer alan bilgiye göre; her kadının hormonal dengesi ve adet düzeni farklılık göstermektedir. Üreme organı fonksiyonları aynı olsa da yumurtlama dönemi kişiden kişiye değişkenlik göstermektedir. Adet döneminde korunmasız cinsel ilişki yaşanması halinde nadiren de olsa hamile kalınabilmektedir. Bu konuda adet döneminde hamile kalınmaz gibi kesin bir tıbbi yargı bulunmamaktadır. Kadınların hamile kalması için en verimli dönem ise adet döneminden önceki 3 gün içinde olduğu söylenmektedir.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yükleniyor...

0