in

F1 lastik battaniyesi ne işe yarar? Formula 1 lastik ısıtıcı hakkında bilgiler

F1 lastik battaniyesi ne işe yarar sorusu arama motorlarında yoğun bir şekilde araştırılıyor. Bu hafta sonu İstanbul Park’ta gerçekleştirilecek olan Formula 1 sporunun ilk ayağı olan Cuma seansı antrenman turlarını izleyenlerin dikkatini çektiği lastik battaniyeleri ne işe yarıyor? Antrenman turuna çıkmadan önce pit alanında bekleyen araçların tekerleklerine sarılı olan F1 lastik battaniyesi ne işe yarıyor? F1 lastik battaniyesi nedir? İşte, Formula 1 lastik ısıtıcı hakkında bilgiler…

Formula 1 sporuna ilgi duyanların merak ettiği konulardan biri olan F1 lastik battaniyesi arama motorlarında çokça araştırılıyor. Genellikle yarışa çıkmadan önce araçların tekerleklerine sarılı halde bulunan battaniyeler neden takılıyor? F1 lastik battaniyesi ne işe yarıyor? Formula 1 lastik battaniyesi ne işe yarar? İşte, merak edilen Formula 1 lastik ısıtıcı hakkında bilgiler…

F1 LASTİK BATTANİYESİ NE İŞE YARAR? FORMULA 1 LASTİK ISITICI HAKKINDA BİLGİLER
Formula 1 antrenman, sıralama ve yarış öncesinde beklenilen padok veya pit mahallindeki araçlara yol tutuşunun daha iyi yapılabilmesi adına lastik battaniyeleri takılı halde bekletilir.

Yarış esnasında daha iyi bir sürüş ve yol tutuş desteği almak isteyen pilotların en önemli detayı lastiklerini ısıtması veya yeterli ısıya çıkarabilmesinden geçer.

Bu nedenle takımlar tur atmaya veya yarışa başlamadan hemen önce lastikleri ısıtmak adına battaniyeleri kullanarak amaçlarına ulaşmaya çalışırılar.

Yorumlar

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yükleniyor...

0