in

Dogecoin 1 dolar olacak mı? 8 Mayıs’ta ne olacak?

Elon Musk, sık sık Dogecoin ile ilgili paylaşımlar yapmaktan geri durmuyor. Son olarak geçtiğimiz günlerde Twitter adresinden yaptığı paylaşımda ‘The Dogefather, SNL 8 May’ mesajını dünyaya iletmişti. SNL, ilk etapta bir şey ifade etmese de, SNL’nin bir etkinlik olduğu, Elon Musk’ın da bu etkinliğe katılacağı öğrenildi. SNL, 8 Mayıs’ta gerçekleştirilecek.

Peki 8 Mayıs neden önemli? Dogecoin’i her fırsatta destekleyen ve son tweet’inde kendini ‘Dogefather’ yani Doge’nin babası olarak konumlandıran Musk, 8 Mayıs tarihi işaret ettiğinden dolayı günlerdir Dogecoin rekor üstüne rekor kırıyor. 8 Mayıs’a sadece sayılı günler kaldı ve Dogecoin’e para yatıranların ortak arzusu ise Dogecoin’in bu süreçte 1 doları görmesi.

Dogecoin’in kısa yolculuğuna bakıldığında sadece Ocak ayından bu yana 0.70 dolara kadar dayandığı düşünüldüğünde 1 dolar hedefi de aslında çok gerçek dışı değil ve bu tabloyla karşılaşabiliriz. Bu noktada önemli olan ise 8 Mayıs’ta SNL etkinliğinde Musk’ın neler söyleyeceği. Musk, bu etkinlikte Dogecoin ile ilgili çarpıcı bir açıklama yaparsa, Dogecoin’in 1 doları geçmesi kuvvetle muhtemel görünüyor.

Bu açıklama gelmezse Dogecoin’in şu anki değeri olan 0.62’nin çok daha aşağına inmesi ve büyük oranda satış olması söz konusu.

DOGECOIN İÇİN STOP-LOSS İŞE YARAMIYOR

Binance ve türevi kripto para piyasalarında Stop-Loss, hayat kurtaran bir özellik. Hele hele 7/24 aktif olan bir borsada anlık olarak yatırımcılar çok büyük paralar kaybedebilir ya da kazanabilir. Bu nedenle Stop-Loss noktasının oluşturulmasında sonsuz fayda var. Ancak Dogecoin’de Stop-Loss’un çok da işe yaramadığını söyleyebiliriz.

Dogecoin için oluşturduğunuz bir Stop-Loss noktası anlık düşüşlerle siz uyurken ‘patlatılabilir’ ve sonrasında hızlıca yükselebilir. Siz de elinizdeki Dogecoin’leri sattığınızla kalıyorsunuz. Yani bir nevi balinalar sizi trenden aşağı atıyor ve yüksekişe devam ediyor.

DOGECOIN HERKESİ ZENGİN Mİ YAPACAK, BATIRACAK MI?

Hiçbir varlık sonsuza kadar değerlenmez, düşüşler çıkışlar birbirini takip eder. Diğer bir deyişle kâr ve zarar kardeştir. Ancak Dogecoin, kendi altyapısından öte Elon Musk gibi bazı ‘önder’lerin desteğiyle bugünlere geldi. Yarın bu desteğin çekilmesi halinde ortalık karışabilir.

Siz siz olun, kaybetmeye tahammülünüzün bulunmadığı bir parayı Dogecoin dahil herhangi bir coin’e yatırmayın.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yükleniyor...

0