in

Mydexpay güvenilir mi?

Mydexpay güvenilir mi sorusuyla araştırmalarını sürdüren vatandaşlar site hakkında yapılan yorumları araştırıyor. Birçok kişinin önerisiyle haberdar olduğu Mydexpay güvenilir mi? Kripto para borsasında öne çıkan ve Türk yapımı olduğu ifade edilen Mydexpay kripto pazarında güven veriyor mu? Mydexpay’e yatırım yapanlar neler diyor? Mydexpay yatırım aracı olarak tercih edilmeli mi? İşte, detaylar…

Birçok kişinin son günlerde gerek sosyal medyada gerekse forum sitelerinde denk geldiği Mydexpay yorumları neler? Mydexpay kripto para pazarında nasıl işlem görüyor? Mydexpay yatırımcılar tarafından tercih ediliyor mu? Mydexpay kullananlar ne yorumlar yapıyor? İşte, son gelişmeler…

MYDEXPAY GÜVENİLİR Mİ?

Kendi sitesinde yer alan bilgilere göre “Mydexpay, blockchain teknolojisine dayanan bir ademi merkeziyetçi para platformunun kod adıdır. Amaç, ademi merkeziyetçi teknolojinin yaratılmasına yardımcı olmak için XMD’nin benzersiz özelliklerine ve avantajlarına kolay erişim sağlamaktır” şeklinde kendilerini ifade ederek tanımlayan Mydexpay çokça araştırılıyor.

Pek çok kişinin arama motorlarında yorumlarını merak ettiği kripto para borsası için neler deniyor? İşte, o yorumlar…

“Gündemi takip edenlerin hatırlayacağı üzerine geçen hafta tem otoyolunda meydana gelen ve iki kişinin öldüğü, günlerce haber kanallarında haberi yapılan, tıra arkadan çarpan cip kazasında ölenlerden hüseyin otçu(hüseyin vatansever nickli)’nun kurucusu olduğu kripto para birimi. Aynı kazada ölen diğer kişi ile abant’ta mydexpay toplantısına gidiyorlarmış.”

“Bir koyup dört alamazsınız cümlesi inside job olduğu hissini vermedi desem yalan olur”

“Veritabanı hacklendigi için üye olanların kimlik bilgileri ifşa olan kripto para.”

“Web sitelerinde bolca güven aşılamaya çalışmışlar. Fakat aklıma yatmayan birkaç şey var:

1- kurucularının “takashi haruto” olduklarını iddia ediyorlar. Herkesin kabak gibi fotoğrafı varken bu kişinin fotoğrafı yok. Anonim kalma tercihinde olabilir. Anlayışla karşılarım ama bu olay bana daha çok bitcoin’in yaratıcısı satoshi nakamoto’ya yapılmış bir atıf gibi geldi.

2- sitede verilen linkedin profillerini inceledim. Ceo’larının, bu pozisyondan önceki işi freelance developerlık. Freelance developer’lıktan finans şirketinin başına ceo olmak “kariyer basamaklarını hızlıca tırmanmak”la açıklanabilecek bir şey olduğunu düşünmüyorum.

3- linkedin’deki çalışanlarına baktım. Zaten 25 kişi falan var. Hepsinin geçmiş işlerine baktım. Hiçbiri finans sektöründen gelmiyor. Hatta hiçbiri kurumsal bir şirketten gelmiyor. Bazılarının ilk işi, %90’ının ikinci işi. Bir kişi teknikerlikten türkiye temsilcisi pozisyonuna yükselmiş. (tekniker olmakta bir sorun yok. Hatta bu işten daha iyi bir iş. Sadece bu kadar hızlı bir yükselişin altında bir bit yeniği arıyor insan.)

4- diyelim bu sistem “takashi haruto” tarafından kuruldu. Bu kadronun içinde ne ingilizce ne de japonca bilen birisi olduğunu düşünmüyorum. Haruto-san’ın da türkçe bileceğini sanmıyorum. (hem böyle bir finans sektörünün kurucusu ol hem türkçe bil. Biraz düşük bir ihtimal gibi görünüyor gözüme.)

Yani biraz yaş gibi görünüyor gözüme. Paramı bir yıllığına bu kişilere emanet etmem. Umarım yanılıyorumdur da para yatıran kişilerin canı yanmaz.”

“Genç yatırımcı silkleme oyuncağı. Hiç güven vermedi. Herbalife videoları gibi videolara sahip. Kar dağıtan coin mi olur yahu?”

“Ünlü telegram kanallarında sorduğum bazı sorulara karşılık hesabımı engellediler.

“Admini kim bilmiyorum fakat en ufak sorulara tahammülleri olmayan kripto para projesidir. Hiç güvenmiyorum.”

Yorumlar

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yükleniyor...

0