in

Pop up nedir ve ne demek? Pop up açma nasıl yapılır? 

Son günlerde pop up nedir ve ne demek soruları merak ediliyor. Ayrıca pop up açma nasıl yapılır sorusu da araştırılıyor. İnternet sitelerinden karşımıza çıkan reklam ve bilgilendirme panosu olarak da bilinen pop up nedir ve ne demek sorularına yanıt arayanların sayısı giderek artıyor. Sosyal medyanın ve arama motorlarının gündemindeki bir diyer konu da pop up açma nasıl yapılır sorusu. Peki, pop up nedir ve ne demek? Pop up açma nasıl yapılır? İşte tüm detaylar… 

Business people browsing the web on a screen

İnternet kullanıcılarının rahatsız etmesiyle tanınan pop up nedir ve ne demek sorularıyla gündemdeki yerini aldı. Birçok kullanıcı pop up açma nasıl yapılır sorusuna da yanıt aramaya başladı. Özellikle internet sitelerinde vatandaşların karşısına çıkan reklam ve bilgilendirme panoları olan pop up nedir ve ne demek sorusuyla araştırılmaya devam ediyor. Peki, pop up nedir ve ne demek? Pop up açma nasıl yapılır? İşte detaylar… 

Pop up nedir ve ne demek?  

Pop-up, bir web sitesine giriş yaptığınızda veya o site içerisinden bir linke tıkladığınızda sitenin size istediğinizin dışında açmış olduğu ekrana bir anda gelen küçük penceredir. Bu pencerenin içerisinde bir reklam kodu yer alabileceği gibi bilgilendirme veya anket gibi değişik ögeler de karşınıza çıkabilir. Web dünyasındaki Pop-up’ların büyük bir kısmı JavaScript adı verilen programlama diliyle yapılır ve farklı özelliklere sahip olabilmektedir. Kullanıcıları rahatsız etmesiyle meşhur olan ve birçok kullanıcı tarafından en nefret edilen reklam türü olan pop-up aynı zamanda da kazanç olarak geri dönüşü oranı en düşük olan reklam modellerinden biridir. 

 Pop-up’ların büyük kısmı internet sitelerinin içerisinde kullanılıyor fakat dikkatsiz bir kurulum sonrasında bilgisayarlarımızın içerisine de Adware olarak sızabilirler. Dikkatsiz bir kurulum ile birlikte sistemimize giriş yapabilecek olan Adware yazılımlar, belirli zaman aralıklarıyla internette olmasak ve internet tarayıcımız açık olmasa dahi karşımıza reklam içerikli pop-up pencereleri getirebilir. 

Pop up açma nasıl yapılır? 

Bilgisayarınızda Chrome’u açın. Sağ üstte Diğer Diğer ardından Ayarlar’ı tıklayın. “Gizlilik ve güvenlik” bölümünün altında Site ayarları’nı tıklayın. Pop-up’lar ve yönlendirmeler’i tıklayın. Üstte ayarı İzin veriliyor veya Engellendi yapın. 

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yükleniyor...

0