in

PUBG ücretsiz mi oluyor? İndirmeden önce dikkat

Dünyanın en yaygın oynanan oyunlarından biri olan ve hemen her platforma yüklenebilen PUBG için sürpriz bir gelişme yaşandı. Şu an için ücretli olarak indirilebilen PUBG tamamen ücretsiz mi oluyor? PUBG ücretsiz yüklenebiliyor mu? İşte merak edilen noktalar…

Oyunculara sunulduğu ilk günden bu yana büyük ilgi gören ve bilgisayarlarda gördüğü ilginin ardından mobil cihazlara ve oyun konsollarına da giriş yapan PUBG, bu kez fiyatıyla gündeme geldi. PUBG’nin yapımcısına yakın bir kaynaktan sızan bilgiye göre PUBG’nin tamamen ücretsiz olma durumu söz konusu.

PlayerIGN isimli Twitter hesabının paylaştığı bilgiye göre PUBG, free-to-play yani ücretsiz bir oyun haline gelebilir. Yapımcı şirketin henüz bu konuda çalışmalarını sürdürdüğüne dikkat çekilirken, PUBG’nin gelecek aylarda ücretsiz erişime açılması bekleniyor.

PUBG’nin ücretsiz dağıtılma iddiası aslında yeni değil. 2019 yılında da yine PUBG’nin ücretsiz olacağı yönünde bir takım iddialar ortaya atılmış, ancak yapımcı şirket herhangi bir aksiyon almamıştı. O günden bu yana yenilenmeye devam eden ve oyuncu kitlesini genişleten PUBG’nin ücretsiz olması halinde kitlesini daha da büyüteceği ve oyun içi satın alımlarla gelir modelini artıracağı konuşuluyor.

PUBG ile ilgili söylentilerin artması ile birlikte oyuncularda da haklı bir bekleyiş başladı. Ancak haberin başında da belirttiğimiz üzere yapımcı şirket, bu sürece resmen dahil olmuş değil ve herhangi bir açıklama yapılmadı.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yükleniyor...

0