in

Sosyal medya uygulaması Yaay nedir? Yaay ne uygulaması?

Sosyal medya uygulaması Yaay nedir sorusu bugünlerde pek çok kişi tarafından araştırılıyor. Sosyal medya platformlarında çeşitli reklamlarla vatandaşların ilgi odağı haline gelen Yaay uygulaması bugünlerde çokça merak ediliyor. İnternette kullanıcıların yaptığı yorumlar sayesinde kısa sürede duyulan Yaay ne uygulaması? Yaay Başka Bi Dünya sloganı ile televizyonlarda ve internet sitelerinde dikkat çeken uygulama kimin? Yaay uygulamasında neler var? Yaay uygulaması içeriği ne? İşte, detaylı bilgiler…

Özellikle Twitter ve Youtube videolarında sıkça dolaşan uygulama görenlerin dikkatini çekiyor. Kısa kısa dönen reklamlarda herhangi bir bilgi yer almamasına rağmen sadece, çeşitli sloganlarla ilgi odağına dönüşen Yaay uygulaması içeriği nedir? Sosyal medya uygulaması olarak anılan Yaay nedir? Yaay sosyal medya uygulaması ne zaman ve kim tarafından çıkarıldı? İşte, merak edilen uygulama hakkında tüm bilgiler…

SOSYAL MEDYA UYGULAMASI YAAY NEDİR? YAAY NE UYGULAMASI?

Son günlerde patlamayan balon, kırılmayan bardak, çekice direnen çivi gibi merak uyandıran reklam temalarıyla vatandaşların ilgisini çeken Yaay uygulaması çokça merak ediliyor.

Özellikle geçtiğimiz haftada Twittter ve birçok teknoloji forum sitesinde adına başlıklar açılan Yaay, yerli bir sosyal medya platformu olarak öne çıkıyor. Kullanımı ve görünümü olarak Twitterı andıran Yaay, Türk Telekom tarafından tescil edilerek “Türkiye’nin yeni sosyal medya uygulaması!” olarak App ve Google Play Store’da yerini aldı.

İşte, internette uygulama hakkında görüşler;

“Türkiye’ nin zaten hali hazırda yerli bir uygulası var: Coop Cool. Üstelik resmen çalıntı fikir. Biz turk telekom ile iletişime geçtik sene oldu, bize size dönücez diyip fikrimizi uygulamışlar! Emek hırsızları!”

“Yakın zamanlı fotoğrafları paylaşabiliyoruz ben daha eski fotoları da paylaşmak istiyordum. En kısa sürede düzeltin. Bir de şu gönderi bölümünde başkasının gönderisine yaptığımız yorumlar gözüküyor ama tıklayınca hangi gönderi olduğu belli olmuyor.”

“Uygulamayı ilk kullananlardan biriyim. Beğendiğim özellikler, öncelikle diğer yabancı menşeili sosyal medya uygulamalarının aksine doğum gününün opsiyonel olması ve paylaşımların kategoriye ayrılması. Gizli hesap bile yapılabiliyor. Ama bir eksiği var. Kullanıcı adı değiştirebilmeli. Ondan dolayı 1 yıldız kırdım.”

“Türk Telekom yaklaşık 1 sene önce sosyal medya platformumuz olan CoopCool Türkiye projesini tanıtmıştık. Kendileri geri dönüş yapacaklarını söylediler. Fakat bugün görüyoruz ki fikrimizi çalmışlar.”

“Uygulama gayet iyi lakin yeterince özgün değil. Twitter’ın bir alt versiyonu gibi. Öncelikle yaay’a özel bir renk (mavi değil) olmalı. Bir de gönderinin sınırları biraz daha net olmalı. Bembeyaz bir A4 kağıdı gibi durmamalı. Puan rozet gibi şeylere gerek yok. “

Yorumlar

Leave a Reply
  1. ben bunu zaten dün görmüştüm store’dan indirdim valla ben çok sevdim hemen kendi adımı da kaptım umarım değerlenir de bizde bir fenomen oluruz artık.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yükleniyor...

0