in

Ethereum yazılım güncellemesinin ardından 11 ayın zirvesini gördü

Kripto para birimi Ethereum, Cuma günü erken Asya ticaretinde %5’ten fazla sıçrama yaptı ve tüccarlar bu hafta yapılan bir yazılım güncellemesinin nispeten sorunsuz geçmesiyle rahat bir nefes aldı. Piyasa değerine göre ikinci en büyük kripto para birimi olan eter, Mayıs 2022’den bu yana en yüksek seviye olan 2.130,80 dolara kadar yükseldi. “Shapella” olarak bilinen yükseltme Çarşamba günü yürürlüğe girdi. Yatırımcıların blok zincirine yatırdıkları tokenları faiz karşılığında geri almalarını sağladığı için bir satış korkusunu körüklemişti. Perşembe günü para çekme işlemlerinde gecikmeler görüldü, ancak toptan satışların olmaması alıcıları cesaretlendirdi. Kripto varlık yöneticisi Astronaut Capital’in baş yatırım sorumlusu Matthew Dibb, “Yükseltme sırasında pek çok insan kenarda duruyordu ve şimdi bir aksaklık olmadan gerçekleştiği için herkes atlıyor” dedi. Fiyat, gece yarısı keskin bir şekilde yükseldi ve daha büyük kripto para birimi bitcoin’in neredeyse %2 artışla 10 ayın en yüksek seviyesi olan 30.923 $’a çıkmasına yardımcı oldu. Dibb, “Likidite oldukça düşüktü, dolayısıyla bu da hareketin keskinliğine katkıda bulunacaktır” dedi ve ekledi: “Yükseltmeyle birlikte, daha önce büyük satış emirlerinin geleceği beklentisi vardı. Bu hiç gerçekleşmedi, dolayısıyla her teklif piyasayı hareketlendiriyor.”

Kripto para birimi Ethereum, Cuma günü erken Asya ticaretinde %5’ten fazla sıçrama yaptı ve tüccarlar bu hafta yapılan bir yazılım güncellemesinin nispeten sorunsuz geçmesiyle rahat bir nefes aldı.

Piyasa değerine göre ikinci en büyük kripto para birimi olan eter, Mayıs 2022’den bu yana en yüksek seviye olan 2.130,80 dolara kadar yükseldi.

“Shapella” olarak bilinen yükseltme Çarşamba günü yürürlüğe girdi.

Yatırımcıların blok zincirine yatırdıkları tokenları faiz karşılığında geri almalarını sağladığı için bir satış korkusunu körüklemişti. Perşembe günü para çekme işlemlerinde gecikmeler görüldü, ancak toptan satışların olmaması alıcıları cesaretlendirdi.

Kripto varlık yöneticisi Astronaut Capital’in baş yatırım sorumlusu Matthew Dibb, “Yükseltme sırasında pek çok insan kenarda duruyordu ve şimdi bir aksaklık olmadan gerçekleştiği için herkes atlıyor” dedi.

Fiyat, gece yarısı keskin bir şekilde yükseldi ve daha büyük kripto para birimi bitcoin’in neredeyse %2 artışla 10 ayın en yüksek seviyesi olan 30.923 $’a çıkmasına yardımcı oldu.

Dibb, “Likidite oldukça düşüktü, dolayısıyla bu da hareketin keskinliğine katkıda bulunacaktır” dedi ve ekledi:

“Yükseltmeyle birlikte, daha önce büyük satış emirlerinin geleceği beklentisi vardı. Bu hiç gerçekleşmedi, dolayısıyla her teklif piyasayı hareketlendiriyor.”

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yükleniyor...

0