in

Msvcp140.dll hatası EBA çözümü (Kolay yöntem)

msvcp140.dll hatası EBA çözümü bugünlerde vatandaşlar tarafından çokça araştırılıyor. Özellikle pek çok öğretmenin canlı yayın sırasında karşılaştığı sorun olarak ön plana çıkan hatanın çözümü hakkında arama motorların da merak ediliyor. Peki, Öğrencilere Canlı yayın esnasında ders anlatırken bir anda bilgisayarın msvcp.140.dll hatası vermesi neyden kaynaklanır? Sosyal medyada ve internet sitelerinde bir an önce soruna çözüm üretmek için araştırmalar yapan vatandaşlar için kolay yöntem ne? Msvcp140.dll hatası nedir? Msvcp140.dll hatası çözümü nasıl yapılıyor? İşte, detaylar…

EBA canlı derse girerken sıkça karşılaşılan sorunlardan olan msvcp140.dll hatasının çözümü merak ediliyor. Birçok teknoloji forum sayfasında ve sosyal medyada yardım istenen hatanın çözümü var mı? Msvcp140.dll hatası neden yaşanıyor? Genellikle bilgisayardan canlı derse girildiğinde verilen hatanın sebebi biliniyor mu? Msvcp140.dll hatasının çözümü basit mi? İşte, tüm bilgiler…

MSVCP140.DLL HATASI EBA ÇÖZÜMÜ (KOLAY YÖNTEM)

Bilgisayarlardaki pek çok programda verilen hataların başında gelen ‘dll’ hataları “DLL”, İngilizce açılımı “Dynamic Link Libraries” olan ve Türkçe olarak “Dinamik Bağlantı Kütüphanesi” dosyaları olarak biliniyor. Bu dosyalar farklı programların benzer işlemler yaparken aynı kaynaktan faydalanmalarını sağlar.

1.Yöntem

Eğer herhangi bir programı çalıştırırken, “program msvcp140.dll bilgisayarınızda eksik, cannot find msvcp140.dll please reinstall this application” ya da “kod yürütülmesine devam edemiyor çünkü msvcp140.dll bulunamadı” şeklinde bir hata alıyor ama bu hatayı başka programlarda almıyorsanız, programı yeniden yüklemeyi deneyebilirsiniz. Bu şekilde kayıp olarak görülen msvcp140.dll dosyası yeniden yükleme ile program tarafından görülebilir.

Programı silmek için ayarlar kısmından “Uygulamalar ve Özellikler” kısmına girip, başlatmaya çalıştığınız sırada hata veren programı seçip kaldırmanız gerekiyor. Ardından, elinizde varsa yükleme dosyasından, yoksa internet üzerinden edinerek uygulamayı tekrar yükleyebilirsiniz.

2.yöntem

Bu seçenek “Sistem Dosya Denetçisi” olarak anılan dahili bir arama sistemi. Sistem dosyaları içinde bozulan olduğunda, SFC taraması dosyayı buluyor ve ardından onarıyor. Bu sayede bozuk olduğu düşünülen msvcp140.dll dosyası da onarılmış oluyor.

Öncelikle görev çubuğunda “Mercek” simgesi üzerine tıklayarak “CMD” yazalım ve çıkan sonuca sağ tıklayıp yönetici olarak çalıştıralım.

“Komut İstemi” penceresine “sfc/scannow” yazalım ve “enter” tuşuna basalım. Bu işlem bozuk dosyaları arayacak ve onaracaktır. Bu işlem msvcp140.dll dosyasının Microsoft tarafından sunulan bir kopyasını sağlayacağı için oldukça güvenilir.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yükleniyor...

0