in

15 temmuz’da bankalar ve AVM’ler acik mi, kargolar çalışıyor mu?

15 Temmuz’da AVM’ler açık mı sorusu, cuma günü yaşanacak resmi tatil öncesinde merak edilen sorular arasında yer alıyor. AVM’lere giderek alışveriş yapacak olan vatandaşlar, 15 Temmuz’un resmi tatil olması dolayısıyla AVM’lerin açık olup olmadığını internette araştırıyor. Peki, 15 Temmuz’da AVM’ler açık mı? Kargolar çalışıyor mu? İşte merak edilen detaylar

15 Temmuz’da kargolar çalışıyor mu, AVM’ler açık mı sorusu vatandaşlar tarafından merak edilen konular arasında yer alıyor.

15 TEMMUZ AVM’LER AÇIK MI?

Alış merkezleri (AVM) 15 temmuz da tatil mi olacak mı yoksa açılacak mı sorusu vatandaşlar tarafından merak ediliyor. 15 temmuz resmi olarak tatil olmakla birlikte isteyen mağazalar dükkanlarını açabiliyorlar. Bu yüzden bir çok AVM ve içindeki mağazalar açık olacak.

15 TEMMUZ’DA KARGOLAR ÇALIŞIYOR MU?

15 temmuz’da kargolar çalışıyor mu sorusu resmi tatil de vatandaşların en çok sorduğu soruların başında geliyor. 15 Temmuz resmi tatil olduğu için kargoların açık olup olmadığı veya yolda olan kargoların gelip gelmeyeceği internette araştırılan konular arasında yer alıyor. 15 temmuz’da tüm kargo firmaları çalışmaları kademeli personelle sürdürmeye devam ediyor.

15 TEMMUZ RESMİ TATİLİ HAKKINDA BİLGİLER

15 Temmuz’un resmi tatil olması, TBMM tarafından kabul edildi. İşte, o kanun;

MADDE 1- (1) Ankara İline bağlı “Kazan İlçesi”nin adı “Kahramankazan” olarak değiştirilmiştir.

MADDE 2- (1) 17.3.1981 tarihli ve 2429 sayılı Ulusal Bayram ve Genel Tatiller Hakkında Kanunun 2 nci maddesinin birinci fıkrasında yer alan “ve 1 Mayıs günü” ibareleri “,1 Mayıs günü ve 15 Temmuz günü” olarak ve birinci fıkrasının (C) bendi aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir.

“C) 1 Ocak günü yılbaşı tatili, 1 Mayıs günü Emek ve Dayanışma Günü ve 15 Temmuz günü Demokrasi ve Direnme Hakkı Günü tatilidir.”

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yükleniyor...

0