in

LC Waikiki Türk mü? Türk markası mı? İşte markanın tarihçesi

LC Waikiki’i Türk mü? Türk markası mı? sorusunun yanıtı internette merak edilen sorular arasında yer alıyor. LC Waikiki Fransız tasarımcı George Amoual ve ortağı tarafından 1988 yılında Fransa’da kurulmuştur… Peki LC Waikiki’nin şuan ki durumu nedir? İşte detaylar

1997 yılında grup, kendi markasını oluşturmak için araştırma çalışmaları yaparken, Fransız LC Waikiki firmasını satın almaya karar vermiş ve satın almıştır. Artık bir Türk markası olan LC Waikiki aynı yıl içerisinde Türkiye genelinde 21 mağaza ile hizmet vermeye başlamıştır.

Yurt Dışında 100. LC Waikiki Mağazası

LC Waikiki, Yurt Dışında 100 Mağazaya Ulaştı. 2023 yılında Avrupa’nın en başarılı üç hazır giyim markasından biri olmayı hedefleyen LC Waikiki, bu hedefi doğrultusunda Mostar’da açtığı mağaza ile globalde çok önemli bir adım attı. LC Waikiki, Bosna Hersek’in Mostar kentindeki 100. Mağaza açılışını 24 Eylül 2014, Çarşamba günü düzenlenen basın toplantısı ile duyurdu.

Dünyada 1000. Mağaza‘İyi Giyinmek Herkesin Hakkı’ misyonu doğrultusunda Türkiye’nin milli elçisi olarak dünyada büyüme yolculuğuna devam eden LC Waikiki, 1000. mağazasını Ukrayna’nın başkenti Kiev’de açtı.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yükleniyor...

0