in

Aselsan Konya iş başvurusu nasıl ve nereden yapılır?

Aselsan, beyin göçünü tersine çevirmek adına başlattığı proje kapsamında birçok kullanıcı Aselsan Konya iş başvurusu nasıl ve nereden yapılır sorusuna yanıt aramaya başladı. Yapılacak başvurular için internet sitesini kullanıma açılmıştı. Peki, Aselsan Konya iş başvurusu nasıl ve nereden yapılır? İşte, Aselsan Konya iş başvurusu nasıl ve nereden yapılır sorusunun yanıtı…

Yurt dışında yaşamını sürdüren ve ülkeye katkı sağlayabilecek yetişmiş insanların yeniden kazanılması için çalışmalar yapan Aselsan Konya iş başvurusu nasıl ve nereden yapılır sorusuylu gündeme geldi. Sitenin açılmasıyla birlikte pek çok kişi, Aselsan Konya iş başvurusu nasıl ve nereden yapılır sorusunu araştırmaya başladı. Peki Aselsan nedir? Aselsan Konya iş başvurusu nasıl ve nereden yapılır? İşte detaylar… 

Aselsan Konya iş başvurusu nasıl ve nereden yapılır? 

Sahip olduğunuz nitelikler ve kariyer hedefleriniz ile örtüşen en uygun iş fırsatları için başvurunuzdaki bilgilerin doğru, açık, anlaşılır ve güncel olması önemlidir. ASELSAN’da öğrenciler (Stajyerlik ve a Yetenek), yeni mezunlar ve deneyimli adaylar için iş fırsatları bulunmaktadır. Başvurunuzu yapmadan önce ASELSAN bünyesindeki çalışma alanları hakkında bilgi sahibi olmak üzere “Çalışma Alanlarımız” bölümüne göz atmanızı öneririz. ASELSAN’a başvuru yaparken dikkat etmeniz gereken birkaç konu aşağıda paylaşılmıştır. 

Aselsan nedir? 

Aselsan, 1975 yılında Türk Silahlı Kuvvetleri’nin kendi içlerinde iletişim kurması amacıyla kurulmuştur. Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı’na bağlıdır. Hisselerinin %84,58’i bu vakfa ait olan Aselsan’ın, kalan hisseleri ise Borsa İstanbul’da işlenmektedir. 1975 yılında Mehmet Hacim Komay’ın katkılarıyla kurulan şirket, 1979 yılında üretime geçmiştir. İlk olarak Ankara, Macunköy tesislerinde faaliyete geçen şirketin amacı; gelişen teknolojiye uygun olarak elektronik cihazlar geliştirmek, geliştirdikleri ürünleri tesis etmek ve sonrasında pazarlayarak ürünün entegresini sağlamaktır. Askeri Elektronik Sanayii’nin asıl hedefi, kendi kaynaklarını kullanarak sürekli olarak üreten konumunda bulunmaktır. 

Aselsan iş başvurusu nasıl ve nereden yapılır? 

ASELSAN İş Başvuru Formu’nu doldurmak için önce bir kullanıcı kaydı oluşturmanız gerekmektedir. Bunun için Kayıt Uygulama Ekranı’ndan “Yeni Kayıt”, “Kayıt Güncelle“,  “Şifremi Unuttum” ve “Şifre Değiştirme” işlemlerinizi yapabilirsiniz. 

Kayıt işlemleri için aktif bir e-posta adresine ve T.C. Kimlik numarası bilginize ihtiyaç duyacaksınız. T.C. vatandaşı olmayan ve dolayısıyla T.C. kimlik numarası bilgisine sahip olmayan adaylarımız e-posta adresleriyle kayıt işlemlerini yapabilmektedirler. 

Kaydınızı oluşturup doğru şifre ve doğrulama kodunu girdiğiniz zaman iş başvuru sistemi ekranına yönlendirileceksiniz. Bu ekrandan mezuniyet durumunuza göre başvuru tercihinizi işaretleyerek ilgili soruları cevapladıktan sonra ASELSAN yönergelerine uygun bir aday iseniz iş başvurunuzu yapmaya başlayabilirsiniz. Formu doldururken “Başvuruyu Kaydet” tuşuna bastığınızda bilgileriniz doldurduğunuz kadarıyla kaydedilir ancak ASELSAN’a gönderilmez; başvurunuzu tamamladığınızda “Başvuruyu ASELSAN’a Gönder” tuşuna basmanız gerekmektedir. Bu işlemden sonra başvurunuz değerlendirilebilmek için başvuru havuzumuza ulaşacaktır. 

 Başvuru sitesine buradan ulaşabilirsiniz: https://www.aselsan.com.tr/tr/kariyer/aselsanli-olmak/is-basvurusu 

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yükleniyor...

0