in

Azerbaycan’da ezan okunuyor mu?

Azerbaycan’da ezan okunuyor mu sorusu ile arama motorlarında araştırmalarını sürdüren vatandaşlar konu hakkında en doğru bilgileri öğrenmek istiyor. Birçok kişinin internette merak ettiği kardeş ülke Azerbaycan’da ezan okunuyor mu? Sosyal medyada Azerbaycan’da ezan okunmasının yasaklanmasına yönelik çıkan haberlerin ardından doğruluk payı nedir? Azerbaycan’da ezan yasak mı? Azerbaycan’da ezan okunmuyor mu? İşte, detaylar…

Kardeş ülke ve aynı zamanda sınır komşumuz olan Azerbaycan’da ezanın yasaklanmasına yönelik çıkan haberlerin ardından son gelişmeler merak ediliyor. Birçok vatandaşın sosyal medyada hızlıca yayılan haberin doğruluğunu teyit etmek üzere Azerbaycan’da ezan okunuyor mu? Azerbaycan’da ezan okunması yasaklandı mı? Azerbaycan’da ezan neden yasak? İşte, merak edilenler…

AZERBAYCAN’DA EZAN OKUNUYOR MU?
Azerbaycan’da ezan okunması yasaklandı şeklinde haberlerin artmasının ardından durum hakkında net bilgiler öğrenmek isteyen detayları araştırıyor.

Avrupalı bir haber ajansı tarafından 2007’de yayılan ve gerçeği yansıtmayan haberin onlarca yıl sonra kötü niyetli kişiler tarafından yeniden gündeme getirildiğini belirten Azeri sosyal medyası, Azerbaycan’da hoparlörden ezan okunmasını engelleyen hiçbir kararın bulunmadığını açıkladılar.

2007’de Avrupa merkezli bir haber ajansı tarafından servis edilen bir haberde Azerbaycan’da hoparlörden ezan okumanın yasaklandığı iddia edilmişti.

Yorumlar

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yükleniyor...

0