in

Çan Kömür ve İnşaat A.Ş halka arz ne zaman?

Çan Kömür ve İnşaat A.Ş halka arz ne zaman sorusu arama motorlarında çokça araştırılıyor. Bu sene özellikle pandemiden sonra birçok şirketin Sermaye Piyasa Kurulu’na başvurarak sermaye artırımına gitmesine Çan Kömür İnşaat A.Ş’de eklendi. Odaş Elektrik Üretim, yüzde 100 bağlı ortaklığı bulunduğu Çan Kömür ve İnşaat A.Ş.’nin halka arzı ne zaman gerçekleşecek? Kamu Aydınlatma Platformu (KAP)’a yapılan açıklama ile SPK artırımına giden şirket ne zaman halka arz oluyor? Çan Kömür ve İnşaat A.Ş ne zaman halka açılacak? İşte, son gelişmeler…

Yatırımcıların yeni yeni tercih ettiği ve büyük ilgi gösterdiği halka arz olan şirketlere son olarak Odaş Elektrik Üretim, yüzde 100 bağlı ortaklığı bulunduğu Çan Kömür ve İnşaat A.Ş eklendi. Yerli yatırımcıların başta olmak üzere çoğu yatırımcının dikkat çektiği halka arz olan şirketlerin hisselerinde oluşan yoğunluk şirketlerin de sermaye piyasalarına açılma iştahını güçlendiriyor. Peki, KAP’a yapılan açıklamada sermaye artırımına gideceği açıklanan Çan Kömür ve İnşaat A.Ş halka arz ne zaman olacak? Çan Kömür ve İnşaat A.Ş ne zaman halka arz oluyor? İşte, detaylar…

ÇAN KÖMÜR VE İNŞAAT A.Ş HALKA ARZ NE ZAMAN?
Odaş Elektrik Üretim Sanayi Ticaret AŞ, geçen yıl kasımda karar verdiği yüzde 100 iştiraki Çan Kömür ve İnşaat AŞ’nin halka arzı için Sermaye Piyasası Kurulu’na başvuruyu yaptı.

Odaş Elektrik Üretim’den Kamuyu Aydınlatma Platformu’na yapılan açıklamada “Şirketimizin %100 bağlı ortaklığı olan Çan Kömür ve İnşaat A.Ş.’nin paylarının halka arzına yönelik başvuru bugün itibariyle SPK’ya yapılmıştır” denildi.

Odaş 06.11.2019 tarihli özel durum açıklamasıyla iştiraklerinden Çan Kömür ve İnşaat AŞ’nin (“Çan”) 102.000.000 TL olan sermayesinin, mevcut iç kaynaklarından karşılanmak üzere 150.410.000 TL daha artırılarak ödenmiş sermayesinin 252.410.000 TL’ye çıkarılmasına karar verdiğini duyurmuştu. Açıklamada, sermaye artırımı ile birlikte, piyasa koşullarının da uygun bir kontjoktürde yer alması şartıyla ve 30.06.2020 tarihli finansal raporların dikkate alınarak Çan Kömür ve İnşaat AŞ’nin sermayesinin payların halka arzı yolu ile ilaveten güçlendirilmesi hedeflendiği belirtilmişti. Bu çerçevede, Çan’ın dolar endeksli sabit elektrik geliri ile daha düşük borçluluk sağlanarak kar hedefi güden bir işletme olmasının sağlanmasına ve Odaş Elektrik’in Çan’ın planlanan halka arzı ile beraber çeşitlendirilmiş gelir unsurları ile vizyon oluşturacak ana şirket olmasının hedeflenmesine oybirliği ile karar verildiği kaydedilmişti.

SPK’dan gelecek haber sonucunda Çan Kömür ve İnşaat A.Ş’nin halka arz olacağı tarih netleşecek. Ayrıca Çan Kömür ve İnşaat AŞ’nin paylarının halka arz çalışmaları ve aracılık hizmeti kapsamında Halk Yatırım’ın ve Vakıf Yatırım’ın yetkilendirildiğini açıkladı.

Yorumlar

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yükleniyor...

0