in

Instagram hikayelerine birden fazla fotoğraf nasıl eklenir?

Instagram’ın en çok kullanılan özelliklerinden hikayeler, gün geçtikçe yeni yetenekler kazanmaya devam ediyor. En tercih edilen özelliklerden hikayelere çoklu fotoğraf ekleme özelliği ile storylerinizi daha yaratıcı hale getirebilirsiniz. Üstelik bu işlemi gerçekleştirmek için herhangi ekstra bir uygulama indirmenize gerek yok. Instagram’ın kendisi üzerinden hikayelerinize birden fazla fotoğraf ekleyebilirsiniz. İlk olarak herhangi bir fotoğrafı hikayenize eklemek üzere seçin. Ardından parmaklarınızla fotoğrafı küçültün. Böylelikle ekleyeceğiniz yeni fotoğraflara yer açmış olacaksınız. Daha sonra ikinci fotoğrafı belirlemek üzere fotoğraflar uygulamasına gidin ve “Paylaş” kısmına tıkadıktan sonra “Kopyala” seçeneğine dokunun. Instagram’a dönün ve karşınıza “Çıkartma ekle” kutucuğu çıkacak. Bu seçeneğe tıkladıktan sonra fotoğraf hikayenize eklenmiş oluyor. Eğer bu işlemi gerçekleştirmenize rağmen karşınıza “Çıkartma ekle” seçeneği çıkmıyorsa ekrana dokunup yazı ekleme kısmına tıklamanız gerekiyor. Bu kısımdan ekrana dokunup “Yapıştır” yazısını seçtiğiniz anda yeni fotoğraf eklenecektir. Söz konusu özellik yalnızca iOS cihazlarda çalışıyor. Android kullanıcılarının bu işlemi gerçekleştirebilmesi için “Unfold” adındaki uygulamayı indirmesi gerektiğini belirtelim.

Instagram’ın en çok kullanılan özelliklerinden hikayeler, gün geçtikçe yeni yetenekler kazanmaya devam ediyor. En tercih edilen özelliklerden hikayelere çoklu fotoğraf ekleme özelliği ile storylerinizi daha yaratıcı hale getirebilirsiniz.

Üstelik bu işlemi gerçekleştirmek için herhangi ekstra bir uygulama indirmenize gerek yok. Instagram’ın kendisi üzerinden hikayelerinize birden fazla fotoğraf ekleyebilirsiniz. İlk olarak herhangi bir fotoğrafı hikayenize eklemek üzere seçin. Ardından parmaklarınızla fotoğrafı küçültün. Böylelikle ekleyeceğiniz yeni fotoğraflara yer açmış olacaksınız.

Daha sonra ikinci fotoğrafı belirlemek üzere fotoğraflar uygulamasına gidin ve “Paylaş” kısmına tıkadıktan sonra “Kopyala” seçeneğine dokunun. Instagram’a dönün ve karşınıza “Çıkartma ekle” kutucuğu çıkacak. Bu seçeneğe tıkladıktan sonra fotoğraf hikayenize eklenmiş oluyor.

Eğer bu işlemi gerçekleştirmenize rağmen karşınıza “Çıkartma ekle” seçeneği çıkmıyorsa ekrana dokunup yazı ekleme kısmına tıklamanız gerekiyor. Bu kısımdan ekrana dokunup “Yapıştır” yazısını seçtiğiniz anda yeni fotoğraf eklenecektir.
Söz konusu özellik yalnızca iOS cihazlarda çalışıyor. Android kullanıcılarının bu işlemi gerçekleştirebilmesi için “Unfold” adındaki uygulamayı indirmesi gerektiğini belirtelim.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yükleniyor...

0