in

Netflix’te bu kodları kullanarak gizli bir dünya açılıyor! İşte Netflix kategori kodları…

Dünyanın önde gelen eğlence platformlarından Netflix, birbirinden farklı binlerce farklı içeriğe sahip. İzleyiciler ise aradıkları içeriklere eskisi kadar kolay ulaşamamaktan yana dertli. Oysa Netflix arama kodları sayesinde aradığınız dizi ya da filmleri çok kısa sürelerde bulabilme şansınız var. Peki ama nasıl? İşte Netflix arama kodlarını kullanarak aradığınız filmleri kolayca bulmanın yolu…

Netflix; gerilim, korku, komedi, dram dahil pek çok farklı alanda sayısız filme ve diziye sahip. Alanının öncüsü konumunda olan şirket, her geçen gün yapımlarına yenilerini ekliyor ve izleyiciler Netflix dünyasına adım attıklarında geniş yelpazede yapım listesiyle karşı karşıya kalıyor. Ancak kullanıcıların en büyük derdi, aradıkları içeriklere kolayca ulaşamamak. Bir filmin adını bilmiyor ama türü üzerinden arama yapmak istiyorsanız bunun basit bir yolu var. Ya da sadece gerilim filmlerinin ekrana gelmesini istiyorsanız da Netflix arama kodları ile bu mümkün. Şimdi gelin, Netflix arama kodlarını kullanarak hangi içeriklere nasıl ulaşabileceğinize yakından bakalım.

Öncelikle Netflix arama kodlarını bilgisayar, televizyon ya da telefon üzerinden kolayca kullanabiliyorsunuz. Bu kodlar, Netflix içeriklerini sınıflarına göre ayırırken siz arama yaptığınızda bu sınıflara hızlıca ulaşabiliyorsunuz.

Örneğin arama çubuğuna 42 yazdığınızda “Sürükleyici Aksiyon ve Maceralar” kategorisinde yer alan yapımlar karşınızda listelenirken, “66” yazdığınızda ise “Sürükleyici Bilim Kurgu ve Fantastik Yapımlar” ekrana yansıyor. İşlem işte bu kadar basit. Yapmanız gereken sadece Netflix arama kodları ile arama çubuğuna ilgili kodu yazmak ve arama yapmak. Hepsi bu!

İşte Netflix arama kodları:

Askerî Dramalar: 11
Sürükleyici Aksiyon ve Maceralar: 42
Sürükleyici Bilim Kurgu ve Fantastik Yapımlar: 66
Sürükleyici Politik Filmler: 82
Zekâ Dolu Biyografik Dramalar: 127
Sıra Dışı Bağımsız Komediler: 147
Sert Gerçekçi Belgeseller: 153
Gerçek Hayattan Uyarlanan Gerilimler: 159
Eleştirmenlerden Tam Not Alan Askerî Aksiyon ve Macera Filmleri: 200
Eleştirmenlerden Tam Not Alan Görsel Olarak Etkileyici Filmler: 532
Cesur Gizemli Filmler: 247
Yaratıcı Komediler: 260
Uçuk Kaçık Dedektif Filmleri: 300
Kanlı Psikolojik Korku Filmleri: 311
Kore Yapımı Suç Gerilimleri: 434
Sürükleyici Filmler: 448
Sert Gerçekçi Bilim Kurgu ve Fantastik Yapımlar: 548
Kitaplardan Uyarlanan Eleştirmenlerden Tam Not Alan Suç Filmleri: 585
Eleştirmenlerden Tam Not Alan Akıl Almaz Filmler: 622
Eleştirmenlerden Tam Not Alan Biyografik Filmler: 627

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yükleniyor...

0