in

Netflix Games nedir? Nasıl oynanır?

Netflix, yepyeni bir alana daha kapılarını araladı, Netflix Games hayata geçti. Netflix Games ile dev şirket, oyun sektöründe de artık faaliyet gösterecek ve üyesi olan herkese oyun oynama şansı verecek. Peki Netflix Games nedir? Netflix Games oyunları nasıl oynanır? Netflix Games bünyesinde hangi oyunlar var? İşte Netflix Games ile ilgili merak edilen tüm noktalar…

Netflix Games, 2021 yılı sona ermeden Netflix’in müjdesini verdiği önemli bir yenilik oldu. Netflix Games ile birlikte artık oyun sektörüne yepyeni bir isim daha katılmış oldu. Şirketin tutan ve büyük ilgi gören dizilerinin bazılarının oyunları, başka yapımcılarca geliştiriliyor ve oyunculardan da rağbet görüyordu. Şimdi ise Netflix, bu pastadan da kendi payını almak adına Netflix Games’in duyurusunu yaptı. Peki Netflix Games nedir? Netflix Games ile herkes oyun oynayabilir mi? Netflix Games ücretleri nedir?

Netflix Games, Netflix’in yeni nesil oyun servisi olarak hayata geçti. İçerisinde bir dizi oyunun barındığı platformda oyunların sayısı zaman içinde artacak. Şirketten yapılan açıklamaya göre ilk etapta Android cihazlarda oynanabilecek 5 oyun belirlenmiş durumda:

Stranger Things 1984
Stranger Things 3: The Game
Shooting Hoops
Card Blast
Teeter Up

Netflix’in Oyun Geliştirmeden Sorumlu Başkan Yardımcısı olan Mike Verdu, konuyla ilgili yaptığı açıklamada Netflix Games ile ilgili merak edilen noktalara açıklık getirdi. “Fiziksel oyunlardan (Floor Is Lava) akıl oyunlarına (The Circle: ABD) ve hatta Squid Game yani kalamar oyunlarına kadar tüm oyunları seviyoruz” diyen Verdu, üyelerimizin hayatına eğlence katmayı seviyoruz diyerek Netflix Games’in ortaya çıkış hikayesini anlattı.

Oyun alanında henüz işin başında olduklarının altını çizen Verdu, Netflix Games ile nasıl oyun oynanabileceğini şu sözlerle anlatıyor:

Netflix Games oyunları neler?

Stranger Things: 1984 (BonusXP), Stranger Things 3: The Game (BonusXP), Shooting Hoops (Frosty Pop), Card Blast (Amuzo & Rogue Games), ve Teeter Up (Frosty Pop)

Netflix Games ile oyun nasıl oynanır?

Android cihazı olan ve Netflix üyeliği bulunan herkes Netflix Games oyunlarını deneyimleyebiliyor. Oyunların içinde ayrıca bir ücretlendirme olmadığını da belirtelim. Yani oyun içi satın alma gibi bir işlev söz konusu değil.

Netflix aboneliği olan herkesin oynayabildiği bu oyunlar, aynı hesapta farklı profillerce de oynanabiliyor.

Netflix Games yaş sınırlaması var mı?

Netflix Games, yetişkinlere yönelik bir servis olduğundan çocukların bu oyunlara erişimi kendi başlarına söz konusu olmayacak ve oyun oynamak için PIN koduna ihtiyaç duyulacak.

Netflix Games internet olmadan da çalışıyor mu?

Evet. Netflix Games oyunlarının bazılarını çevrimdışı da oynayabiliyorsunuz.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yükleniyor...

0