in

Okullarda ara tatil kalkacak mı? 9 Gün tatil olacak mı? MEB takvimi yayınlanmıştı… Milli Eğitim Bakanı’ndan flaş açıklama

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, AK Parti Grup Toplantısı öncesi gazetecilerin sorularını yanıtladı. Bakan Tekin, ara tatillerle ilgili gelecek sene bir düzenleme yapabileceklerini açıkladı.

Bakan Tekin, “Bu yılki ara tatilleri değerlendirdikten sonra, gelecek sene için bir düzenleme yapmayı düşünebiliriz. Eğer olumsuzluklar görülürse, gerekli önlemleri alırız” dedi.

“Öğrenciler, veliler ve öğretmenler mutlu ise bu uygulamaya devam ederiz” diyen Bakan Tekin, atılan her adımın Milli Eğitim Bakanlığı bünyesindeki İzleme ve Değerlendirme Daire Başkanlığı tarafından takip edildiğini belirtti. Ayrıca, bu yılki ara tatilin ardından öğrenci, veli ve öğretmenlerin memnuniyetini değerlendireceklerini ve eğer bir eleştiri veya sorun ortaya çıkarsa, buna uygun bir çözüm bulacaklarını ifade etti.

OKULLARDA 9 GÜNLÜK ARA TATİL NE ZAMAN?

Ara tatil nedeniyle 2023-2024 eğitim-öğretim yılında okullar, 10 Kasım Cuma günü kapatılacak. İlkokul, ortaokul ve lise öğrencileri, ara tatil süresince 9 gün tatil yapacaklar. Ara tatil sonrasında, eğitim-öğretim faaliyetleri 20 Kasım Pazartesi günü yeniden başlayacak.

1. DÖNEM BAŞLANGICI 11 EYLÜL 2023
İLK ARA TATİL 13-17 KASIM 2023
YARIYIL TATİLİ 22 OCAK – 5 ŞUBAT
İKİNCİ ARA TATİL 8-12 NİSAN

OKULLAR NE ZAMAN KAPANACAK?

Okulların ise haziran ayında kapanması bekleniyor. Net tarih gün olarak açıklanmadı

 

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yükleniyor...

0