in

Ziraat Bankası satılık gayrimenkul listesini erişime açtı! İşte, icradan satılık ev, iş yeri ve tarlalar… 

Ziraat Bankası satılık gayrimenkul listesini erişime açtı. Banka tarafından satışa çıkarılan gayrimenkuller için Ziraat Bankası kullandırılan konut kredilerinde tahsis ücreti alınmıyor. Ayrıca ekspertiz ücretinden de vatandaşlar muaf tutuluyor. Peki, Ziraat Bankası satılık gayrimenkul listesi nereden görüntülenir? İşte, Ziraat Bankası icradan satılık ev, iş yeri ve tarlalar… 

Vatandaşların günlerdir beklediği Ziraat Bankası satılık gayrimenkul listesini erişime açtı. Ziraat Bankası’ndan satılık gayrimenkulleri görüntülemek ve teklif vermek oldukça basit. Ev ve arsaların yanı sıra satılık araçlar da oldukça revaçta. Peki, Peki, Ziraat Bankası satılık gayrimenkul listesi nereden görüntülenir? İşte, Ziraat Bankası icradan satılık ev, iş yeri ve tarlalar… 

Ziraat Bankası satılık gayrimenkul listesini erişime açtı! İşte, icradan satılık ev, iş yeri ve tarlalar… 

Gayrimenkullerimizin bir kısmı fiziki ihale yöntemiyle bir kısmı e-ihale yönetimiyle satılmaktadır. Fiziki ihale ile satışına devam edilen her gayrimenkul için belirlenen teminat tutarının verilmesinden sonra, internet sayfamızda yer alan teklif mektubu ile peşin/taksitli satış şartnamesinin doldurularak, en geç ihaleden bir gün öncesine kadar, kapalı zarf içinde ilgili ihale komisyonuna teslim edilmesi veya posta ile ulaştırılması gerekmektedir. Postadaki gecikmelerden Bankamız sorumlu değildir. E-ihale ile satışına devam edilenlerde,  en yakın Ziraat Bankası Şubesi’ne başvurularak, taşınmazın muhammen bedelinin %6’sı tutarındaki teminatın yatırılması ve Subemizde doldurulacak Gayrimenkul Satış Şartnamesi’nin her sayfasının imzalanması sonrasında cep telefonunuza gelen şifre ile https://e-satis.ziraatbank.com.tr/ sitesine girerek teklifin verilmesi gerekmektedir. 

Kabul edilen Geçici teminat çeşitleri nelerdir? 

Belirtilen teminat tutarlarını Bankamız şubelerine nakit olarak yatırılabilirsiniz. Bunun dışında, kabul edilen teminat çeşitlerinin tamamı Gayrimenkul Satış Şartnamelerinde belirtilmiştir.  

Gayrimenkul satış ihaleleri nasıl gerçekleştirilmektedir? 

Fiziki ihale ile satışına devam edilen gayrimenkul satışları, ilan edilen ihale tarihi ve yerinde hazır bulunan teklif sahipleri ile pazarlık ve/veya açık artırma usulüyle gerçekleştirilmektedir. İhaleye katılmak isteyenlerin, belirlenen ihale tarih ve saatinde hazır bulunmaları gerekmektedir. E-ihale ile satışına devam edilenlerde, herhangi bir taşınmaza teklif verildiği anda, o taşınmaz için Banka tarafından belirlenen ihale süresi işlemeye başlayacaktır. İhale için kalan süre ve o taşınmaza teklif geldiği, internet sayfamızda tüm müşteriler tarafından görülebilecektir. İhale süresi içinde, teklif vermek isteyen müşteriler, yukarıda açıklanan başvuruları yaparak ihaleye katılabilir. İhale bitiş saatine 30 dakikadan az bir zaman kala yeni bir teklif verilmesi veya mevcut bir teklifin arttırılması halinde, ihale bitiş saati, otomatik olarak 30 dakika daha uzatılacaktır. Son 30 dakika içinde başka teklif gelmemesi durumunda ihale sona erecek ve en yüksek teklifi veren müşteri, ihaleyi kazanmış olacaktır. 

Ödemenin kredi kullanarak veya kredi kullanmadan taksitlere bölünmesi mümkün mü? 

Bankamız gayrimenkul satışları taksitli ve peşin ödemeli olarak yapılmaktadır. Bankamızdan veya başka bir bankadan kredi kullanarak yapacağınız ödemeler de peşin ödeme kapsamında değerlendirilmektedir. Taksitli ödeme seçeneğinde, satış bedelinin en az %25’i peşin olmak şartıyla, kalan miktar için faiz işletilerek cazip vade seçenekleriyle ödeyebilirsiniz. Peşin alımdan farklı olarak, taksitli satışlarda tapu tescili, tüm taksit ödemelerinin bitiminde gerçekleştirilmektedir. 

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yükleniyor...

0