in

Aidin Salih kimdir, neden öldü? 

Modern tıbbı reddederek, İslam tıbbı üzerine çalışmalar yapan Aidin Salih kimdir, neden öldü sorularıyla araştırılıyor. 2014 yılında aramızdan ayrılan Aidin Salih kimdir, neden öldü sorularıyla bir kez daha gündemde. Peki, Aidin Salih kimdir, neden öldü? İşte, Aidin Salih kimdir, neden öldü sorusunun detaylı yanıtı… 

Dünyanın dört bir yanında, doğal tıbba yönelik çeşitli çalışmalarda bulunan Aidin Salih kimdir, neden öldü sorularıyla araştırılmaya devam ediyor. İslam tıbbının esaslarını günümüz diliyle anlatan Aidin Salih kimdir, neden öldü sorularıyla bir kez daha gündemde. Aynı zamanda birçok kitabın yazarı olarak da bilinen Aidin Salih 2014 yılında hayata veda etmişti. Sizler için Aidin Salih kimdir, neden öldü sorularına yanıt verdik. Peki, Aidin Salih kimdir, neden öldü? İşte tüm detaylar… 

Aidin Salih kimdir, neden öldü? 

2011’de Salih’in öğrencileri tarafından kurulan İstanbul Doğal Sağlık Enstitüsünün başkanı ve aynı zamanda Salih’in öğrencisi olan Faruk Günindi, İslam tıbbının esaslarını günümüz diliyle anlatan Salih’in hem Türkiye’de hem de dünyanın çeşitli ülkelerinden çok sayıda öğrenci ve hastası olduğunu, sağlık, doğal yaşam ve sade hayat konularında 10 binden fazla danışanı bulunduğunu belirtti. Yaklaşık 35 yıldır İslam tıbbı üzerinde çalışmalar yürüten ve Türkiye’de yaşayan 71 yaşındaki Salih, 2014 yılında hayata veda etmişti. 

Günindi, Salih’in Ukrayna, Özbekistan, Almanya, Norveç, Suudi Arabistan, İngiltere ve Suriye’de çalışmalar yürüttüğünü ve 5 yılda Türkiye’de birçok yere gittiğini ifade etti. Salih’in en büyük başarısının, “insanların kalbine dokunabilmiş olması” olduğunu belirten Günindi, kendisinin danışanları ile doğrudan temas halinde olduğunu söyledi. Salih’in televizyon programlarını katılmak yerine konferanslarında insanlarla doğrudan iletişim kurduğunu anlatan Günindi, Salih’in çoğu zaman insanlarla direkt temas kurabilmek için mikrofon bile kullanmadığını bildirdi.  

Rusya’da tıp, Özbekistan’da biyoloji eğitimi alan Salih’in, başarılı bir hekimken İslam dinini seçtiğini bildiren Günindi, Salih’in, İslam tıbbının kaynaklarına yönelip tüm ömrünü bu kaynakları insanlara ulaştırmaya adadığını söyledi. Eski Özbek lider Muhammed Salih’in eşi olan Aidin Salih, 2007’de basılan “Gerçek Tıp” adındaki kitabında günümüz yaşam tarzı, sade hayatın önemi ve sağlığı bozan alışkanlıklardan bahsederek bunlara çözüm önerileri getirdi. 

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yükleniyor...

0