in

Akasya durağı Dilek kimdir?

Akasya durağı Dilek kimdir sorusu bugünlerde arama motorlarında sıklıkla araştırılıyor. Birçok kişinin geçmişte izlediği ve merak edip araştırdığı Akasya Durağı Dilek’in gerçek adı ne? Akasya Durağı Dilek karakterini kim canlandırıyor? Osman ağa ve Safiye’nin kızı olarak dizide güzelliğiyle ön plana çıkan Akasya Durağı Dilek kaç yaşında? Akasya Durağı Dilek nereli? İşte, merak edilenler…

Türk televizyon tarihinin en eğlenceli dizilerinden olan ve bugünlerde bile yayınlanan eski bölümleriyle izlenen Akasya Durağı dizisi Dilek karakteriyle gündeme geliyor. Güzelliği ve oyunculuğuyla izleyenleri büyüleyen Akasya Durağı Dilek kimdir? Dizinin öne çıkan oyuncularından olan ve geçtiğimiz sene evlenerek dünya evine giren Akasya Durak dilek nereli? Akasya Durağı Dilek gerçek adı ne? İşte, detaylar…

AKASYA DURAĞI DİLEK KİMDİR?
Pek çok kişi tarafından arama motorlarında araştırılan Akasya Durağı Dilek karakterini genç oyuncu Pelin Sönmez canlandırıyordu.

Pelin Sönmez, 27 Nisan 1988 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. Oynamış olduğu diziler ve söylemiş olduğu şarkılar ile birlikte hem oyuncu hem de şarkıcı olarak hayran kitlesini oluşturdu.

Bununla beraber lisans eğitimini de Kocaeli Üniversite’sinde alan olan Pelin Sönmez, Derbent Meslek Yüksek Okulu Turizm Seyahat ve İşletmeciliği bölümünden mezun oldu. Jimnastik eğitimi de almış olan Pelin Sönmez bu sebeple birçok dans gruplarıyla birlikte çalışıp dans etti.

2008-2011 yılları arasında Zeki Alasya, Cezmi Baskın, Levent Ülgen başta olmak üzere birçok usta isimle birlikte Akasya Durağı adlı komedi dizisinde Osman Ağa’nın kızı Dilek karakterini canlandıran Pelin Sönmez, izleyici tarafından benimsendi.

2009 yılında ünlü sanatçı Murat Dalkılıç ile ilişki yaşayan Pelin Sönmez, 2012 yılında ayrıldı. 2014 yılının Mayıs ayında iş adamı Cengiz Çolak ile Amerika’nın Los Angeles şehrinde evlenen Pelin Sönmez, eski sevgilisi Murat Dalkılıç ile birlikteyken yaptırdığı Dalkılıç dövmesini sildirme konusunda anlaşmazlık yaşayınca 2016 yılında Cengiz Çolak ile boşandı.

27 Ekim 2017 tarihinde vizyona giren Yanlış Anlama adlı filmde Günel rolünü oynadı.

Pelin Sönmez, 2018 yılında Cem Çandar ile evlendi.

Yorumlar

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yükleniyor...

0