in

ÜzgünÜzgün

Sulli yaşıyor mu?

Sulli yaşıyor mu sorusu son günlerde sosyal medyada pek çok kişi tarafından yazılıp araştırılmaya başlandı. Güney Kore’nin dünyaca ünlü pop müzik türü olan K-pop sanatçılarından Sulli yaşıyor mu? Türkiye’de de büyük bir hayran kitlesi olan K-pop müziğinin temsilcilerinden Sulli nerede? Sulli sosyal medyada neden gündem oluyor? Sulli kimdir? İşte, merak edilen bilgiler…

Cho Jin-ri ya da bilinen sahne adıyla oyuncu ve şarkıcı Sulli bugünlerde arama motorlarında yoğun bir şekilde araştırılıyor. K-pop hayranı binlerce kişi tarafında sosyal medyada paylaşılan Sulli yaşıyor mu? Güney Kore’nin dünyaya pazarladığı ünlü güzel şarkıcılardan olan Sulli öldü mü? Sulli’nin ölüm nedeni ne? İşte, detaylar…

SULLİ YAŞIYOR MU?
K-pop starı Sulli takipçileri tarafından merak konusu oldu. F(x) grubunun yıldızı şarkıcı Choi Jin-ri sahne adıyla Sulli ölüm yıl dönümünde sevenleri tarafından anıldı.

Binlerce kişi tarafından ölümü konusunda tweetler atılarak anma günü gerçekleştiren takipçileri Sulli’yi sosyal medyanın gündemine taşıdı.

Sulli Busan, 29 Mart 1994 tarihinde Güney Kore’de dünyaya geldi. 2005 yılında çocuk aktris olarak dizilerde yer almaya başladı. Daha sonra S.M. Entertainment elemelerine katıldı ve şirkete girdi.Girls’ Generation üyeleri Tiffany ve Taeyeon ile onlar çıkış yapana kadar aynı yurtta kaldı.

Eylül 2009’da “La Cha Ta” şarkısıyla f(x) grubunun bir üyesi olarak çıkış yaptı. Grubun Red Light promosyonları sırasında “kendisi hakkında sürekli devam eden kötü yorumlar ve doğru olmayan dedikodular yüzünden ruhsal ve fiziksel olarak yorgun” olma nedeniyle Kore eğlence endüstrisinde aktivitelerine ara verdi.

Aktivitelerine ara verdiği 24 Temmuz 2014’te açıklandı. Verdiği aradan bir yıl sonra Ağustos 2015’te resmi olarak f(x) grubundan ayrıldığı açıklandı.

Yaşadığı siber zorbalık ve linç kampanyalarının üzerinde yarattığı psikolojik sıkıntılar yüzünden intihar ettiği iddia edilen Sulli Basan 14 Ekim 2019 tarihinde öldü. Hala ölümünün ardından araştırmalar devam ediyor.

Yorumlar

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yükleniyor...

0